Jak zrobić linę

Wyobraź sobie, że z jakiegoś powodu znaleźć się na bezludnej wyspie. Tylko ty, i pół tysiąca kilometrów nieznanego miejsca. Od razu zrozumieli, że należy zorganizować schronienie. Zbierali gałęzie drzew, znaleźli duże arkusze dziwnych roślin i zebrali się zrobić szałas. Ale nie ma liny, aby połączyć ze sobą gałęzie drzew. Okazuje się, linę można połączyć z roślin, co masz pod nogami.

Jak zrobić linę

Trzeba

  • Wysokie krzewy pokrzywy.

Instrukcja

1
Z pni pokrzywy można wykonać liny dowolnej grubości, można zrobić od nici do grubych lin. Pokrzywa zawiera w sobie trwałe połączenia komórek, więc ma dużą twierdzy. Tym bardziej, że pokrzywy wiele przeznaczeń: można zrobić żyłkę, nici. Wiązką tej trawy można rozpalić ognisko.
Wybrać pokrzywy wysokiego wzrostu, срезаете ją kładzie i przejdź do jej oczyszczenia. Oderwać liście i robimy wzdłuż pnia rośliny nacięcie. Najlepiej ciąć wzdłuż wgłębień, integralność przyszłego liny będzie wysoka.
Jak zrobić linę
2
Cięcie – przystępujemy do czyszczenia drewna pnia. Usuń wszystkie pozostałości drewna z pnia, potrzebujemy tylko miękka skórka rośliny. Następnie należy powiesić nasze półfabrykaty do ich wyschnięcia. Po tym, jak oni wyschnąć, należy ich trzeć w rękach, więc można pozbyć pektyny w skórze pokrzywy.
Jak zrobić linę
3
Jeśli wymagało dużego lina, to nie warto mocno ugniatać nasze wzorce. Zacznij splot liny na zasadzie „warkocz u dziewczyny”. Do długiej liny wymaga nakładać następujące przedmiotu na zakład około 10 cm.
Jeśli ci potrzebna była cienka lina, to będzie musiał dłużej перетирать pnie pokrzywy. Po całkowitym usunięciu pektyny z pni trawa staje się bardzo miękka i jedwabiście gładka. Potem przystąpić do produkcji cienkiej liny.
Jak zrobić linę
Należy zwrócić uwagę
Znacznie trudniej usunąć pektyny z pnia tej pokrzywy, że выгорала na słońce (ma charakterystyczny czerwony kolor zamiast zielonej).

Porada
W celu nadania szczególnej twierdzy skorzystaj z woskiem lub smołą. Zanurzyć gotową linę w gorący wosk lub smoły.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.