Jak chronić przyrodę

Jeśli myśli o tym, jak duży jest lub, wręcz przeciwnie, jest mały to twój wkład w troskę o przyrodzie – to już bezcenne. Niestety, panuje przekonanie, że jeden człowiek nic nie można zmienić. Ono jest błędem, bo w trosce o przyrodzie, dajesz przykład i innych. Ponadto, dbanie o otaczającym świecie – to hołd szacunku do siebie, tak jak człowiek jest częścią natury. Istnieje kilka prostych i nie skomplikowanych sposobów, aby dbać o przyrodę na co dzień, wymagają tylko uwagi. Jak chronić przyrodę?

Dbanie o przyrodę jest odpowiedzialność każdego!

Instrukcja

1
Wyłączaj wodę. Umyć naczynia i włączy telefon – wyłącz krany i spokojnie porozmawiać, a nie pozostawiać przepływ wody nawet na kilka minut. Za to czas skupiania litry. A jeśli pomnożyć to przez liczbę „gapiów” w całej dzielnicy, a potem na liczbę dni w roku? Zasoby wody pitnej na Ziemi nie są nieskończone, i o tym warto zastanowić się już dziś.
2
Wybierasz się na wakacje do lasu, weź ze sobą kilka dużych pakietów i zbierać śmieci po pikniku – to jest bardzo proste i zajmuje dwie-trzy minuty czasu. Pozostawione z tworzyw sztucznych opakowania i torby mogą rozkładać się w ziemi setki lat, a puszki metalowe rdzewieć. Nie bądź leniwy, aby dojechać i wyrzucić śmieci na wysypisko lub do specjalnego kosza, z pominięciem organizowane przez wczasowiczów wysypiska śmieci w rowach i wykopach.
3
Przy okazji, w plastikowych workach. Odwiedzając sklep każdego dnia, zabieramy produkty w opakowaniach z polietylenu, który bardzo długo rozkłada się, choć na wyjątkowo szkodliwe substancje. Pomyślcie, ile tworzyw sztucznych zakupie i выкидываете w tydzień, miesiąc, rok. Europejskie supermarkety od dawna oferują klientom torby na zakupy wielokrotnego użytku z trwałej bawełny lub холщового materiału, które łatwo składane i mieszczą się w torbie, a kupujących nie trzeba kupować plastikową torbę na co dzień. Kup taki pakiet z wytrzymałego materiału i umieścić go w swoją torbę. W skrajnym przypadku, kupuj torby papierowe z oznaczeniem „100% recycle”.
4
Oszczędzaj prąd – to do tego samego, pozwolić na zmniejszenie miesięcznych wydatków i stworzy w domu sprzyjającą atmosferę, tak jak urządzenia elektryczne mocno wpływają na pole energetyczne w pomieszczeniach.
5
Nie używaj bez potrzeby własnym samochodem – to, po pierwsze, zmniejsza emisję spalin, a po drugie uchroni cię od stresu. Przechadzając się kilka kilometrów pod przyjemnej muzyki, chodzenie pieszo może być przydatne biegania.
6
Świetny sposób, aby uciec i wziąć udział w zbiorowej aktywności na powietrzu – to proste субботники! Następnym razem, jak tylko dowiedzą się o takim wydarzeniu w swoim własnym podwórku, nie отлынивайте, a ciepło się ubieraj i uzbrojeni łopatą. Tym bardziej, że aktywność fizyczna poprawia nastrój, a zadbane podwórko zachwyci ciebie i sąsiadów jeszcze przez długi czas.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.