Jak wybrać topornie cebula

Myśliwskie blokowe łuki stały się bardzo popularne dzięki wyłączności polowania z tak rzadkim zapasów i możliwości zająć pozycję „na równi” z naturą. Wybór cebuli zależy od doświadczenia strzałka w stylu polowania, dystansu do strzelania i wskaźnika masy ciała, który łucznik może swobodnie trzymać w rękach.

Jak wybrać topornie cebula

Instrukcja

1
Mimo, że okrągłe bloki – najbardziej powolne, są nadal najbardziej dokładne i ciche. Takie narzędzia są łatwo konfigurowalny i mało wibracje. Przede wszystkim przez cały blok nadaje się do strzelania w stałych odległościach. Jednak łukowate tor lotu strzały, wydanej z takiego urządzenia, pozwala mu cieszyć się szczególną popularnością wśród myśliwych. Miękkie klocki posiadają wszystkie zalety okrągłych, i jeszcze generują wystarczającą do polowania prędkość.
2
Sztywne bloki zdradzają wysięgniku wysoką prędkość, jednak ich skłonność do протяжке łańcucha prowadzi do awarii ustawienia. Z takim blokiem trudniej strzelać celnie, jest bardziej ruchliwy i wymaga szczególnie starannego smarowania. Najbardziej narzędzie tego typu nadaje się doświadczony łucznik, dla którego prędkość przewyższają niedogodności związane z najważniejszych centrów podczas strzelania.
3
Pojedynczy jest prosty okrągły i twardy blok. Narzędzie jest łatwe w konfiguracji, ponieważ wyposażony jest jedynym поворачивающимся blokiem. On jest cichy i pozwala osiągnąć taką samą szybkością, jak przy strzelaniu z podwójnego bloku.
4
Należy również zwrócić uwagę na rękojeść, ponieważ od jej konstrukcji i formy będzie zależeć wydajność i funkcjonalność cebuli. Wklęsłe rękojeść, która pozwala osiągnąć większą prędkość poprzez zmniejszenie bazy, czyli odległości między jej centrum i cięciwa łuku, łatwo odróżnić na zginanie. On odwrotny do kierunku krzywizny ramion.
5
Выгнутая ramię, w odróżnieniu od poprzedniej, powtarza krzywiznę ramion. Podobna konstrukcja, zwiększając bazę, przekazuje wysięgniku mniejszą prędkość, ale pozwala zwiększyć dokładność strzałka. Ramię proste, o długości bliżej na ich właściwości do wklęsłym, jednak, zginanie jej mniej widoczne. Ona sprawia, że łuki wygodne i szybkie.
6
Materiał, z którego wykonana jest rękojeść, prawie nie wpływa na dokładność, trwałość i wydajność cebuli. Aluminiowe ramiona cięższe i grubsze tłoczonych, jednak ostatnie, ze względu na łatwość i mniejszej średnicy, są wygodne dla większości rąk.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.