Jak odstraszyć niedźwiedzia

Jeśli wybierasz się na wycieczkę do lasu, musimy być przygotowani do spotkania z dzikimi zwierzętami. Zachowując bezpieczeństwo i zasady zachowania się w takiej sytuacji, można uniknąć wielu kłopotów i realnego zagrożenia dla życia.

Jak odstraszyć niedźwiedzia

Trzeba

  • – фальшфейеры;
  • – gazowe, zasobniki;
  • – petardy.

Instrukcja

1
Niedźwiedzie rzadko atakują ludzi, ale lepiej postaraj się w ogóle uniknąć spotkania ze zwierzyną, niż potem próbować odeprzeć jego. Podróżować najlepiej dużą firmę, wiele шумящих ludzi odstrasza zwierzęta. Nie idź na spacer – niedźwiedzie postawili swoje własne ścieżki, ale ich to nie obchodzi, to jego utwór lub ludzka. W miarę możliwości poruszaj się po równym i otwartym terenie. Pozwoli to, aby w porę zauważyć bestii i uniknąć kontaktu z nim.
2
Postaraj się wydawać jak najwięcej hałasu. Idźcie, rozmawiać, śmiać się, śpiewać, stukać gałęziami. Niedźwiedzie są bardzo ostrożne i nie będą zbliżać się do dużej grupy ludzi. Rozbijcie obóz z dala od szlaków turystycznych. Naturalne przeszkody w postaci stosy kamieni, które spadły z drzew, wąwozy mogą posłużyć ci jako ochrony przed niedźwiedziami. Zwierzę nie będzie tracić siły na pokonywanie przeszkód. Nie zostawiaj po sobie śmieci i resztek jedzenia, u niedźwiedzia bardzo dobry węch i może w ten sposób dopaść ciebie.
3
Śmieci należy spalić, a pozostałą jedzenie, w miarę możliwości wyrzucić do rzeki. W tym przypadku nie замусорите miejscowość, karmić ryby i nie przyciągać uwagę niedźwiedzi. Nie zbliżajcie się do martwych zwierząt lub wyrzucony na brzeg ryby. To może być wydobycie dzikich zwierząt, które będą chronić od ciebie. Można spotkać niedźwiedzie, nie zbliżaj się do nich i nie wolno prasować młode. Ich matka jest w pobliżu, a ona może potraktować swoje działania, jako zagrożenie misiem.
4
Jeśli jednak zauważysz niedźwiedzia, postaraj się ominąć go szerokim łukiem. Bestia zrozumie, że nie ma pan pojęcia nie ma żadnego zagrożenia dla niego. Zwierzę może stanąć na tylnych łapach, on się tak stara lepiej rozważyć ciebie. Niedźwiedzie bardzo ciekawy, ze względu na zainteresowania, bestia może pójść za tobą. Сбейтесь w zwartą grupę i podnieś wyżej plecaki. Niedźwiedzia odstrasza to, że więcej na niego samego. Agresywnie nastawiony zwierzę można opóźnić kartuszami gazowymi, pożarowych lub фальшфейерами.
logo
Article Categories:
Przydatne wskazówki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *