Jak przetrwać w ekstremalnych warunkach

Rozwój technologii doprowadził do tego, że człowiekowi coraz trudniej jest pozostać z naturą sam na sam. Nawet w najbardziej odległej wiosce można złapać sygnał telefonu komórkowego. Ale jeśli trafisz w nadzwyczajnej sytuacji, np. w wyniku katastrofy lub awarii pojazdu, nie panikuj. Przetrwanie w ekstremalnych warunkach – w pierwszej kolejności pytanie psychologiczny.

Jak przetrwać w ekstremalnych warunkach

Instrukcja

1
Jeśli jesteś pewny, że będą szukać, nie odchodźcie od miejsca katastrofy. Znaleźć będzie znacznie szybciej. Ponadto, wrak pojazdu zapewnią ci najlepszą ochronę. Stałą parking łatwiej jest dostosować się do długotrwałego przetrwania.
2
Upewnij się, że nie ucierpiały. Twój stan to ten zasób, który pomoże ci przetrwać do przybycia pomocy. Następnie zadbaj o zapewnienie podstawowych potrzeb: bezpieczeństwa i żywności.
3
Przesuń wersję nieruchomości. Sprawdź swoje kieszenie, torby. Weź ewidencji ilości jedzenia i wody i policz normy zużycia. Upewnij się, że twoje ubrania i buty są w porządku.
4
W zimie w pierwszej kolejności należy zapewnić ochronę przed wiatrem. Połączenie gwałtownego wiatru z niskimi temperaturami bardzo niebezpieczne. Zbuduj ветрозащитную ścianę ze śnieżnych bloków, skracanie cegły odpowiedniej wielkości z gęstego nastya. Układając takie bloki po spirali, eskimosi budują igloo.
5
Siedząc w неотапливаемом schronisku, przygotuj się na to, że ręce i nogi będą schładzać w pierwszej kolejności. Zdejmij buty, załóż na stopy rękawice i zawinąć w sweter lub każdą zasłonę. Ciągle przebierać palcami, zginaj i разгибайте stawy skokowe. Ręce schowaj pod myszy lub na brzuchu. Co 10-15 minut wstawać, natrzeć ciało i twarz rękami, rób przysiady.
6
Jeśli jesteś w lesie, upewnij się, że masz na śniegu podłogi z świerkowych lub sosnowych gałęzi. To ochroni twoje ubranie przed zamoczeniem.
7
Śnieg absolutnie nie gasi pragnienie, ponieważ jest w nim bardzo mało substancji mineralnych. To praktycznie дистиллят i sprawi, że pragnienie jeszcze bardziej silna.
8
Obserwuj owadami i ptakami. Muchy nie odlatują od łowiska dalej niż na 90 metrów. Зерноядные ptaki, np. gołębie, rano i wieczorem, zawsze lecą na kolanach. Jeśli gołąb leci nisko i prosto, za nim, on na pewno doprowadzi cię do źródła wilgoci.
9
Postaraj się uzyskać iskrę, delikatnie łącząc разнополярные zaciski baterii z telefonu komórkowego lub dowolnego baterie. Do połączenia użyj przewodu od słuchawek. W słoneczną pogodę ogień łatwo uzyskać za pomocą soczewki z okularów.
10
Jako трута użyj suche i łatwopalne rzeczy: papier toaletowy, kłaczki waty, nici, suchy mech, ptasie pióra, suchej igły. Następnie poduszki drobne drzazgi, wióry, suche szyszki, gruby karton. I już w ostatniej kolejności dodawać to, co daje dobre ciepło.
11
Nie staraj się znaleźć w zimowym lesie jedzenie, jeśli tylko nie specjalista od przetrwania. Nie trać energii na próżno, ona potrzebna do ogrzewania ciała.
12
Wszystkie węże, z wyjątkiem statków morskich, są jadalne. Można również jeść żaby i jaszczurki. Wstępnie płazów trzeba pozbyć się skórki. Surową rybę pokrój w cienkie paski i подвяльте. Nie jeść kawior i ikra.
13
Jeśli nie zamierzasz polować, podczas chodzenia po trawie staraj się głośno tupać. Weź kij i шуршите się przed sobą, aby uniknąć ataku zmartwiona węża.
14
W pustyni i w żadnym wypadku nie wolno zdejmować z siebie ubranie. To niezawodna ochrona przed przegrzaniem i odwodnieniem. Nie zapomnij, wystarczy podnieść temperaturę ciała tylko 7 stopni, aby mózg bezpowrotnie zginął.
15
Podróżować w pustyni można tylko w nocy, w dzień kryć się przed słońcem pod plandeką lub w cieniu dużych kamieni.
16
W największy upał wykopać w ziemi dołek o głębokości około 40 cm Wewnątrz umieścić kubka lub miski. Dziurę zamknij folią, w centrum umieścić kamień lub kilku monet. Do rana z powodu kondensacji w kubku będzie około łyżki stołowej wody. Całkiem sporo, ale ta wilgoć może uratować ci życie.
17
Przesuwać z miejsca warte tylko w przypadku zbliżającego klęski żywiołowej lub wiesz dokładnie, w jaki stronie jest najbliższym noclegi. Każdy dorosły człowiek jest w stanie poruszać się w ciągu 20 godzin. Przy średniej prędkości o 5 km to bardzo przyzwoitą odległość.
18
Jeśli po drodze spotka się potok, zawsze idź w dół rzeki. Na brzegu rzeki znacznie bardziej prawdopodobne, aby spotkać się z ludźmi.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.