Jak zrobić kamerę cctv

Gotowy zestaw do monitoringu składający się z kamery w obudowie i specjalnego monitora, tyle dróg. Drobna opłata „prefabrykat” pomoże zebrać aparat samemu, a jako monitora użyć zwykłego domowego telewizor.

Jak zrobić kamerę cctv

Instrukcja

1
Karty do samodzielnej budowy kamer cctv są sprzedawane w tych samych sklepach, co i gotowe komory, przeznaczone do tego celu. Różnią się one od siebie obecnością podświetlenia i mikrofonu, widok zdjęcia (kolorowe lub czarno-białe), a także rozdzielczości. Kup taką opłatę, której właściwości ciebie zorganizować.
2
Jako obudowy do domowej kamery użyj małe pudełko z tworzywa sztucznego. W niej wykonać otwór średnicy obiektywu, a także cztery otwory, które pasują do lokalizacji i średnicy z podobnymi otworami głównej. Najnowszą zamocować za pomocą czterech śrub z nakrętkami i podkładkami, a żeby nie zepsuł się od прижимающих wysiłku, użyj tuleje o odpowiedniej długości, wykonane z tworzywa sztucznego (obudowa od długopisu. W przypadku mikrofonu i diod led otwory są wymagane i dla nich.
3
W tym samym pudełku umieścić pierścień zaciskowy z trzema lub czterema stykami (w zależności od dostępności u głównej mikrofonu). Z instrukcji do płyty sprawdzić zgodność kolorów przewodów z ich przeznaczeniem. Podłącz je do łączówki zaciskowej z jednej strony.
4
Wywierć w pudełku otwór do wprowadzania kabli. Dla doprowadzenia zasilania użyj dwuprzewodowy kabel z kolorowymi przewodami, aby nie pomylić biegunowości. Minusowy przewód podłącz do wspólnego przewodu głównej, dodatniego ( + ) — do przeznaczonego do zasilania. Dla sygnałów obrazu i dźwięku (w przypadku mikrofonu) należy stosować kable ekranowane. Ich oplotu podłącz do wspólnego przewodu, a środkowe żyły — do odpowiednich przewodów głównej.
5
Przewód zasilający należy podłączyć zgodnie z oznaczeniami biegunów, do niewywrotny zasilacza 12 v, a ekranowane kable do штекерам typu RCA. Podłącz je do gniazd telewizora, przeznaczonym do podawania sygnałów audio i wideo. Tylko po włączeniu do sieci zasilacz i telewizor. Na ostatnim wybierz wejście, do którego podłączony jest domowy aparat. Sprawdź jej działanie.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.