Jak zrobić dziecko w 6 miesięcy masaż

Noworodka dzieci przychodzą na świat ze słabym mięśni systemem, dlatego do dobrego rozwoju fizycznego im potrzebne masaż i gimnastyka. I jeśli w pierwszych tygodniach zajęcia bardziej przypominają delikatne głaskanie dziecka, to już do 6 miesięcy pojawiają się ćwiczenia, które przyczyniają się do rozwoju okruchy kolejnych umiejętności, a mianowicie umiejętności raczkować i siadać.

Jak zrobić dziecko w 6 miesięcy masaż

Instrukcja

1
Masaż dziecka 6 miesięcy w połączeniu z ćwiczeniami fizycznymi. Zacznij od głaskania rąk – od pędzli do ramion. Rozsuń je, a następnie skrzyżuj na klatce piersiowej, pociągnij w górę i w dół. Powtórz 8 razy każdy ruch. Do tych ćwiczeń już można korzystać z pierścienia. Dołącz je do rączki грудничка i delikatnie ciągnij za nich.
2
Przejdź na masaż brzucha, a przy tym zrobić okrężne ruchy od lewej do prawej (w trakcie jelit) i przejąć tylko obszar poniżej pępka. Wykonaj do 8 razy. Kilka razy pogłaskał dłonią klatkę piersiową dziecka, a następnie obiema rękami zrób ruchy od środka na zewnątrz (wzdłuż żeber).
3
Zrób masaż nóżek dziecka – kilka punktów, a następnie поочередных сгибаний i разгибаний. Na koniec wykonaj lekkie naciśnięcie na stopy i masuj każdy palec. Na nich są punkty, które są odpowiedzialne za pracę narządów wewnętrznych. A tak jak wszystkie systemy noworodka nadal intensywnie się rozwijać po urodzeniu – ten proces należy stymulować.
4
Wykonaj obroty z pleców na bok, 3 razy w każdą stronę. W celu równomiernego obciążenia na kręgosłup należy trzymać dziecka za łokieć i kolano. Na koniec odwróć dziecko na brzuch i przystąpić do masażu pleców.
5
Pogłaskał swoją dłonią oparcie dziecka – od sacrum do szyi. W takim samym kierunku zrobić kilka lekkich надавливаний na околопозвоночные mięśnie. Następnie dłońmi pogłaskał od kręgosłupa w kierunku ramion i wzdłuż żeber. Zakończ masaż oparcia łatwe spotkanie skóry w fałd (mrowienie).
6
Wykonaj приподнимание tułowia. Połóż dziecko na brzuchu tak, aby jego nóżki упирались w was i za uchwyty, rozwiedli się w strony, ciągnąć go w górę. Z приподнимания ostrożnie posadź dziecko na kolanach. Powtórz 3 razy.
7
Obróć dziecko z brzucha na plecy i zrób obsiadanie. Jeśli małe dziecko dobrze się trzyma pierścień – użyj ich. Dołącz je do rączki dziecka i powoli ciągnąć do siebie. Powtórz 2 razy.
8
Na zakończenie masażu i gimnastyki zrób ćwiczenie rozwija umiejętność czołgać. Obróć dziecko z pleców na brzuch. Umieść go do jego ślady dłoni i lekko pchać go do przodu. Stopniowo zacznie przyciągać do siebie nogi i będzie stawać na czworakach. Jeśli dziecko do 6 miesięcy już umie raczkować, to ćwiczenie tylko skonsolidować nabyty umiejętności.
Należy zwrócić uwagę
Aby masaż грудничку był zawsze w radości spędzić zajęcia w tym samym czasie, najlepiej w pierwszej połowie dnia, za 1-1,5 do jedzenia. Podczas sesji temperatura w pomieszczeniu nie powinna być mniejsza niż 22оС. Przed rozpoczęciem zdjąć pierścienie i umyć ręce ciepłą wodą, w razie potrzeby nasmaruj kremem.

Porada
Dzieci są bardzo wrażliwe na intonację i wszystkie dźwięki, więc każdy ruch i ćwiczenia ze стишком, песенкой lub komentarzem, na przykład, „klamki-klamki, gdzie rączki”, „nogi-nogi, gdzie nogi”, czy coś takiego. Wtedy masaż dla грудничка będzie odbywać się w formie gry.

logo
Kategoria:
Rozwój dziecka

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.