Jak zrobić bieżnie własnymi rękami

Boisko przy domu można zrobić własnymi siłami, zbierając aktywnych i energicznych mieszkańców. Przy wystarczającej placu u ciebie wyjdzie pełne boisko do piłki nożnej, otoczone ścieżkami. Dzieci z przyjemnością będą się bawić na placu zabaw, a dorośli zajmą odnowy biologicznej biegiem.

Jak zrobić bieżnie własnymi rękami

Trzeba

  • – w łatwy zabaw;
  • – piasek;
  • – darń;
  • – gruz;
  • – lodowisko.

Instrukcja

1
Bieżni rób po urządzenia boiska piłkarskiego. Długość normalnej ścieżki zazwyczaj wynosi 400 metrów. Ale, oczywiście, z braku miejsca, ona jest krótszy. Jeśli zrobić boisko do piłki nożnej dla wszystkich zasad, jego wymiary będą 105х70 metrów, a ustanowione wokół niego ścieżka do biegania będzie równa około 400 metrów.
2
Zrób bieżni w kształcie elipsy. Dwie proste na stronach pola będzie wynosić 100 klasycznym metry, co jest wygodne dla zawodów w biegu. Szerokość toru powinna być około sześciu metrów, aby kilku biegaczy mógł swobodnie zajmować się jednocześnie. Od boiska jej musi oddzielać 0,5-1 metr.
3
Bieżnie można zrobić ziołowe i гаревыми. Jeśli ziołowy ścieżką dobrze, jest na bardzo rozgrzanym гаревой. Ale od intensywnego użytkowania trawa szybko вытаптывается, i ścieżka wymaga naprawy.
4
Cinder ścieżka – najbardziej rozpowszechniony. Dolna warstwa składa się z grubej dużego kamiennego gruzu. Po jego zasypywania ubić warstwę, zatrudniając ciężki walec drogowy. Następnie ułożyć kolejną warstwę, składający się z 15-centymetrowej żużla. Ostatnia warstwa składa się z wierzchniej warstwy gleby, gary i gliny piasku. Wszystko to dobrze wymieszać i укатайте.
5
Bieżni, która nazywa się „ziemia piaszczysta”, zrób to w następujący sposób. Pokrój darń kawałki w 70х35 centymetrów i odwróć go trawą do dołu. Układać te kawałki na ścieżki dokładnie, szczelnie придвигая do siebie.
6
Po tym, umieścić warstwę piasku w 2-3 cm i wyrabiać prowizji, aż ziemia i piasek nie będą jednością. Lekko polać wodą powierzchnię ścieżki i укатайте lub ubić.
7
Przy tłustej ziemi i крупнозернистом piasku masz dobra bieżnia. Ale nie warto zapominać o pielęgnacji – od czasu do czasu trzeba ją укатывать, a przy suchej pogodzie, podlewać, żeby nie było pęknięć. Nie można chodzić po беговым utworów w butach na obcasach.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.