Jak odzyskać formę fizyczną

Czasami z każdym sportowcem może się zdarzyć rozciąganie, uraz lub chorobę. W konsekwencji, można bardzo szybko stracić kondycję fizyczną. Chociaż istnieje kilka prostych metod przywracania dawnej kondycji.

Jak odzyskać formę fizyczną

Instrukcja

1
Wejdź w dawny rytm treningowy. Postępuj według tego samego programu, harmonogramu dnia, który miał do urazu lub choroby. Połóż się spać i obudzić się w tym samym czasie. Więcej odpoczynku między treningami. Rozprowadź harmonogram posiłków i wyraźnie postępuj zgodnie z mu. Jednym słowem, zacznij stopniowo rosnąć.
2
Jedz lepiej, aby przywrócić strat energii. Jedz więcej białka, węglowodanów, błonnika. Do tych celów nadają się następujące produkty: mleko, różne zboża, twaróg, rodzynki, orzechy, miód, ryby, itp. Nie zapomnij o dodatkowe jedzenie sportowe, które pomogą dostarczyć organizmowi wszystkie niezbędne mikroelementy. Na przykład, 30 g kreatyny dziennie przyczyni się do szybkiej odbudowy i rozwoju wytrzymałości.
3
Zacznij od prostych ćwiczeń na wytrzymałość lub techniki. Oczywiście, nie warto raz zacisnąć pięści i spieszyć do walki, ponieważ organizm nie jest przyzwyczajony do neutralizacji obciążeniu. W ciągu 1-2 tygodni trenuj niespełna sił, wykonując wszystkie zalecenia lekarza i trenera. Jeśli robisz samodzielnie, bądź same za samopoczucie uważając, aby nie zagiąć kij na treningu.
4
Biegaj więcej trampki. Biegania 2-3 razy w tygodniu będą przyczyniać się do odbudowy mięśni i wytrzymałość. Пробегайте ich w spokojnym tempie, nie zapominając o wzmocnienie pitnej tryb. Po pewnej przerwie pije na 500 ml więcej wody niż wcześniej. To pomoże oczyścić organizm z nagromadzonych toksyn.
5
Odwiedzaj parową i basen. W koniec tygodnia przydatne pocenie się w ciągu 1-2 godzin w zależności od stopnia obciążenia. Parowa pomoże ci odzyskać siły, oczyścić narządy wewnętrzne i naładować się energią do cyklu treningowego. Po gorących zabiegów проплавайте kilka minut w basenie. Także te zabiegi wodne pomóc złagodzić bóle mięśni.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.