Jak odzyskać płaski brzuch po porodzie

Są kobiety, dla których dodatkowe kilogramy i obwisły brzuch są powodem do depresji poporodowej. Przecież diety i wzmocnione fizyczne obciążenia negatywnie wpływają nie tylko na zdrowie, ale i na smak mleka. Jednak płaski brzuch można przywrócić za pomocą prostego kompleksu ćwiczeń.

Jak odzyskać płaski brzuch po porodzie

Trzeba

  • – Hantle;
  • – obręcz;
  • – skakanka.

Instrukcja

1
Przez kilka dni po porodzie (bez zabiegu operacyjnego) kobieta może wykonywać w ciągu dnia, proste ćwiczenia. Bardzo powoli mieszajcie brzuch w siebie, ustalić położenie na kilka sekund i rozluźnić mięśnie, a przy tym oddech musi być głęboka.
2
Połóż się na plecach, trzymając się rękami za uchwyt łóżka, lub usiąść na łóżku, podtrzymując rękami dolnej części pleców. Powoli unieś nogi w górę i przytrzymaj je na wysokości 30-45 stopni przez kilka sekund, potem płynnie opuszczać.
3
Usiądź na brzegu łóżka i kolanami zgniatać butelki lub książkę tak długo, na ile starczy sił. Następnie rozluźnij mięśnie (do tego ćwiczenia idealnie nadaje się sprężyste piłkę).
4
Mahi ногамиРуки umieścić na talię, nogi razem, na przemian rób mahi prawo-lewo i przód-tył. Ćwiczenie należy wykonywać bardzo powoli, dlatego lepiej oprzyj o ścianę lub oparcie krzesła.
5
Pochylenie do przodu-назадНоги umieścić razem, ręce przyciśnij do ciała, powoli unieś ręce w górę i podaje do tyłu, прогибаясь w kręgosłupie. Następnie powoli wróć i pochylać w dół do stóp, dotykając dłońmi podłogi.
6
Zakręty w prawo-влевоРуки umieścić na talię, nachylać się do oporu w prawą stronę, задерживаетесь na 15 sekund, a następnie zginać w lewą stronę z utrzymaniem pozycji. Następnie lewą rękę zostaw w talii, a prawą podnosić w górę i w przypadku przechylenia w lewo przeciągnij w dół, potem zmieniaj ręce.
7
Zakręty лежаЛягте się na plecach, unieś i zegnij nogi w kolanach, ręce odpocząć w podłogę. Opuść nogi do podłogi kolanami w różne strony..
8
ПрессНоги ulozyc i ugnij w kolanach, ręce сцепите w zamek na głowę. Podnieś głowę i przedramienia stopni na 30-45 i przytrzymaj pozycję przez minutę, a następnie zejść. Dalej nogi połóż na krześle lub kanapie i wyciągnij tułów do kolan, przy tym ręce mogą być za głową lub na wysokości klatki piersiowej z hantlami.
9
Zakręty w prawo-влевоРуки umieścić na talię, nogi trochę rozsunąć. Obróć się w prawo, następnie w lewo, trzymając pozycji na zakręcie na kilka sekund.
Należy zwrócić uwagę
Ćwiczenia mają na celu wzmocnienie i skurcze mięśni brzucha, przy tym każda kobieta decyduje sama obciążenie i liczbę zajęć. Jednak do pełnoprawnym fizycznych zajęć, gdzie obciążenie jednego ćwiczenia wynosi od 11 razy w 3 podejścia, można przystąpić po upływie 1,5 miesiąca, czyli po regeneracji organizmu.

Porada
Ćwiczenia trzeba robić powoli i płynnie, aby czuć równomierne napięcie w mięśniach. Ponadto, 15-minutowe skoki przez skakankę i skręcanie obręczy oraz pomagają odzyskać płaski brzuch.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.