Jak zrezygnować z darowizny mieszkania

Dokonywanie darowizn – jest to jeden z najprostszych sposobów przeniesienia własności z jednej osoby na drugą. Ale negatywny chwili takiej umowy jest to, że jego bardzo trudne do wypowiedzenia.

Jak zrezygnować z darowizny mieszkania

Trzeba

  • – dowody niewłaściwego treści oddanej mieszkania / dowody zamachu одариваемых na swoje życie (w zależności od sytuacji);
  • – porady prawnika.

Instrukcja

1
Jeśli, chcąc poprawić warunki mieszkaniowe rodziny, dał im mieszkanie, a oni zaczęli prowadzić разгульный styl życia, przekształcając go w zapasach, to możesz zrezygnować z darowizny mieszkania. Umowa darowizny można rozwiązać tylko przez sąd. Według artykułu 578 kodeksu Cywilnego federacji ROSYJSKIEJ niewłaściwe obchodzenie się z mieszkaniem może być podstawą do anulowania dedykacją.
2
Ale nie spiesz się składać pozew. Najpierw zbierz bazy dowodowej. Znajdź zdjęcia mieszkania do wynajmu одариваемых, gdzie mieszkanie ma zadbany wygląd, dobry remont. Następnie udostępnij zdjęcie tego rozpaczliwego stanu mieszkania.
3
Aby ludzie, niedbale którzy przychodzą z którą mieszkania, nie mogli odpisać zepsute naprawy na jakieś zewnętrzne siły (powódź, zaniedbany stan domu itp.), powiedz sądu o ich społeczno-niebezpiecznym stylu życia. Zaproś w charakterze świadków oskarżenia sąsiadów, którzy z dnia na dzień obserwują ich дебоши. Dla kompletności zamówić także charakterystykę u lokalnego powiat. Biorąc pod uwagę powyższe dowody, sąd uzna, że umowa darowizny jest nieważna.
4
Jest też inna sytuacja. Kupiłeś swoje mieszkanie rodzinie, ustnie zmówiwszy się, że nawet po przekazaniu im mieszkania na własność będziesz tam sam. Ale po zdobyciu mieszkania, одариваемые postanowili pozbyć się ciebie raz na zawsze. W tym przypadku kodeks Cywilny oraz na twojej stronie. Ustalić uszkodzenia ciała, napisz zgłoszenie na policję. Po tym, jak zostanie udowodniony fakt zamachu na swoje życie, zwrócić się do sądu o uznanie umowy darowizny za nieważne.
5
Jeśli taka smutna historia wydarzyła się nie z tobą, a twoim najbliższym krewnym, to ty, jako spadkobierca dawcy, masz prawo na drodze sądowej żądać unieważnienia umowy darowizny. Wtedy ta mieszkanie przechodzi na twoją własność.
6
Uznanie umowy darowizny nieważne być może i w przypadku powikłania twojej sytuacji finansowej. Jeśli dawca w wyniku tych okoliczności życiowych było gdzie mieszkać, to zgodnie z artykułem 577 kodeksu Cywilnego może żądać swoje mieszkanie z powrotem.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.