Jak zobacz partycje Linux

Wielu użytkowników instaluje na komputerze dwa systemy operacyjne – Windows i Linux. Montując w Linux partycje Windows, można uzyskać dostęp do plików w tym SYSTEMIE. Ale czasami występuje odwrotna zadanie – zobacz partycje Linux z Windows.

Jak zobacz partycje Linux

Instrukcja

1
Aby uzyskać dostęp do plików Linux, skorzystaj program Ext2fsd. To pozwala widzieć partycje sformatowane w systemach plików Ext2 i Ext3. Program pobrać można tutaj: http://sourceforge.net/projects/ext2fsd/files/Ext2fsd/0.51/
2
Podczas instalacji programu wybierz żądane opcje. W szczególności, po wyświetleniu okienka z propozycją wybrać dodatkowe zadania – „Select Additional Tasks” – zaznacz wszystkie elementy. Wtedy program będzie uruchamiany automatycznie przy starcie SYSTEMU, możesz nie tylko czytać pliki Linux, ale i nagrywać je. Co prawda, twórcy programu nie gwarantują prawidłową, dlatego lepiej jest korzystać z tego narzędzia tylko do odczytu plików Linux.
3
Po uruchomieniu programu pojawi się okno z listą wykrytych w systemie partycji. Линуксовые sekcje łatwo zidentyfikować typ systemu plików – Ext2 lub Ext3. Aby wyświetlić żądany fragment, trzeba go montuje. Dwukrotnie kliknij go myszką, pojawi się okno. Jeśli chcesz tylko czytać pliki, zaznacz pole wyboru obok pozycji „Mouunt volume in readonly mode”.
4
Jeśli umieścić znacznik wyboru obok pozycji „Automatically mount via Ext2Mrg”, rozdział ten będzie zawsze być montowane automatycznie przy starcie programu. Polecenie „Mountpoint for fixed disk, need reboot” służy do przyciągania płyty do odpowiedniej litery, go obchodzić nie warto. Jeśli po zamontowaniu dysku, dostęp do niego nie pojawi się, uruchom ponownie system. Program działa zarówno w 32-bitowych, jak i 64-bitowych systemach. Interfejs tylko angielski.
5
Przeglądaj pliki Linuksa można i za pomocą dobrze znanego programu Total Commander, ale na nią trzeba zainstalować plugin ext2.wfx. Pobrać go można tutaj: http://wincmd.ru/plugring/ext2fsreiser.html
6
Po pobraniu wtyczki, rozpakuj archiwum. Otwórz Total Commander, dalej: „Konfiguracja – Настрока: plugins”. W otwartym oknie ustawienia, wybierz opcję „Wtyczki systemu plików (.WFX)” i kliknij przycisk „Ustawienia”. W nowym oknie kliknij „Dodaj” i wpisz ścieżkę do rozpakowany plik ext2.wfx.
logo
Article Categories:
Systemy operacyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *