Jak znieść żeliwne wanny

Jeśli zdecydujesz się zastąpić stare żeliwne wanny na bardziej nowoczesny model, trzeba szukać sposobów na pozbycie się tego „kłopotliwy cudu” sowieckiej sanitarnych. Istnieją pewne techniki, które pozwalają rozwiązać ten problem.

Jak znieść żeliwne wanny

Trzeba

  • – młot;
  • – bułgarski z dyskiem ściernym;
  • – duży kawałek plandeki;
  • – okulary ochronne;
  • – sprzęt ochrony dróg oddechowych;
  • – nauszniki przeciwhałasowe;
  • – usługi specjalne usługi.

Instrukcja

1
Jeśli robisz w mieszkaniu remont i planuje rozszerzać pokoju, „przenieść” ściany, w tym i w łazience, to wynieść żeliwne wanny nie będzie problemów. Tym bardziej, jeśli istnieje kilka silnych fizycznie mężczyzn i mieszkasz na pierwszym lub drugim piętrze. Sytuacja jest bardziej skomplikowana, jeśli ściany puzzle nie jest planowane, w drzwiach to nie przejdzie, siły fizycznej, nie wystarczy, aby podnieść tę wielkie stworzenie, i mieszka na piątym piętrze. Ale nie rozpaczaj i w tym przypadku, wyjście zawsze się znajdzie.
2
Zaopatrzyć się takimi narzędziami, jak bułgarski i młotem. Jeśli dalsze korzystanie z wanny nie jest planowane, to łatwiej ją rozbić, a następnie już śniłeś, wynieść w kawałkach na śmietnik.
3
Koniecznie załóż maskę przeciwpyłową i okulary, tak jak przy cięciu i przełamaniu żeliwo będzie kruszyć i odlecieć w różne strony. Aby zmniejszyć te „skutki uboczne”, przykryć kąpiel z góry na dużym kawałku plandeki i wykonywanie operacji przez tkaninę.
4
Tak jak dźwięk, który będą wydawać swoje młot i bułgarski po przełamaniu wanny, jest bardzo ostry i głośny, zaopatrzyć się w specjalne słuchawki ochronne, z góry ostrzec domowych i sąsiadów, aby dla nich ten hałas nie był zaskoczą. Szczelnie zamknij drzwi do pokoju, w którym będziesz pokroić kąpiel. Inaczej ściany mieszkania pokryte nalotem kurzu i trudno отмываемой rdzy.
5
Przed tym, jak zacząć bić młotem w wannie, zrób jej бортикам kilka nacięć szlifierka. Tarcze do szlifierki najlepiej wziąć ścierne, radzą sobie z tym zadaniem znacznie lepiej.
6
Po wykonaniu kilku nacięć szlifierka (około połowy lub nieco większa niż wysokość wanny), weź młotek i delikatnie, ale stanowczo i mocno uderza w burtę kilka razy. Zazwyczaj zaczynają откалываться, i można już bez problemu dostać w części wynieść swoją starą wannę.
7
Jeżeli w ten sposób masz coś nie pasuje, należy skontaktować się służby specjalne, zajmujące się w twoim mieście utylizacją starych wanien. Być może nawet nie będzie go wyciąć, a, na przykład, jeśli ona nie przechodzi przez drzwi łazienki, a w inne drzwi – bez problemów (ustalona przez pomiarów), delikatnie usuną z zawiasów drzwi prowadzące do łazienki i wyniosą чугунное produkt.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.