Jak usunąć zapach lakieru

Zapach lakieru nie tylko ma działanie drażniące, ale i może być szkodliwy dla zdrowia. Dlatego postaraj się jak najszybciej wyeliminować. Można rozwiązać ten problem samodzielnie za pomocą dostępnych narzędzi.

Jak usunąć zapach lakieru

Trzeba

  • Sól, węgiel, cebula, czosnek, świece zapachowe, olejek eteryczny, oczyszczacz powietrza.

Instrukcja

1
Przywróć system wentylacji. Aby to zrobić, otwórz okna i drzwi, należy zapewnić dopływ świeżego powietrza. Po pewnym czasie poczujesz zapach lakieru. Jeśli masz w domu zainstalowana jest klimatyzacja, a wręcz przeciwnie – zamknij.
2
Wsypać do naczynia sól i ulozyc w pomieszczeniu. Albo przygotować roztwór solanki. Do miski wlać wodę i rozpuścić niewielką ilość soli. Staraj się okresowo wymieniać roztwór na nowy. Ponadto, należy pamiętać, że im więcej powierzchnia lustra wody, tym szybciej устранится nieprzyjemny zapach. Można również użyć węgiel. On ma dobre właściwości адсорбирующими.
3
Zwilż prześcieradło lub ręcznik w czystej wodzie, wyciśnij i powiesić w mieszkaniu. Jak wiadomo, wilgotna tkanina skutecznie pochłania nieprzyjemne zapachy. Kiedy prześcieradło wysycha, opłukać ją pod bieżącą wodą i powtórz procedurę od nowa.
4
Zetrzeć na tarce ząbek czosnku lub cebuli. Umieścić otrzymaną puree w małym pojemniku i pozostawić na noc w pokoju, w którym chcesz pozbyć się zapachu lakieru.
5
Zapal kilka aromatycznych lub zwykłych świec. Aby chronić świecę przed wiatrem, a twoje nieruchomości od pożaru, należy stosować specjalne lampy. Dobry efekt dają zapachowe woreczki, wypełnione ziołami. Umieścić je w pokoju i przez kilka godzin od nieprzyjemnego zapachu nie będzie śladu.
6
Nałóż na zimną żarówkę kilka kropli perfum lub olejku. W miarę nagrzewania zapach będzie się rozprzestrzenią się po pokoju, przerywając zapach lakieru.
7
Użyj oczyszczacz powietrza. Włącz urządzenie i wyjdź z pokoju. Przez kilka godzin zapach lakieru powinien zniknąć. Ale jeśli za pierwszym razem nie udało się osiągnąć pożądany efekt, powtórz procedurę. Określić dokładny czas można tylko doświadczalnie. W celu wyeliminowania jednego zapachu może być 1 godzinę, a dla innych – doba.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.