Jak usunąć zapach po gary

Po pożarze w pomieszczeniu unosi się nieprzyjemny zapach. Pozbyć się go dość trudne, a to może zająć trochę czasu. Między innymi, przystąpić do sprzątania mieszkania, należy natychmiast – zapach spalenizny szybko wchłania się w otaczające przedmioty.

Jak usunąć zapach po gary

Trzeba

  • Kwas octowy, amoniak, pościel, ręczniki, świece zapachowe, ozonator.

Instrukcja

1
Przywróć oczyścić system wentylacji. To pierwsze, co należy zrobić w walce z zapachem spalenizny. Aby to zrobić, otwórz wszystkie okna i drzwi. Jeśli masz oczyszczacz powietrza lub klimatyzacja, to wtedy zrób odwrotnie – zamknij.
2
Pozbądź się wszystkich rzeczy, które są uszkodzone ogniem i nie podlegają regeneracji. Pozostałe przedmioty umyć i wynieść na świeże powietrze.
3
Dokładnie umyć podłogę i wszystkie inne powierzchnie, które podlegają mokro. Do miski wlać ciepłą wodę i dodać kwas octowy kwas lub amoniaku.
4
Umyć okna od gary specjalnym płynem. Jeśli takowy nie było pod ręką, skorzystaj słabym roztworem amoniaku. Zwilż ściereczkę z mikrofibry i dokładnie umyć szybę. Następnie do sucha wytrzeć suchą szmatką.
5
Zalać w garnku wodę z dodatkiem niewielkiej ilości octu. Ustawić naczynie na kuchence i doprowadzić ciecz do wrzenia. Kiedy zapach rozprzestrzeni się po całym pomieszczeniu, wyłącz ogień. Przeprowadzić taki zabieg najlepiej w ciepłe dni, aby wilgotność na zewnątrz była niższa niż w mieszkaniu. Cząsteczki wody впитают zapach spalenizny, a wraz z nim przestanie działać.
6
Mokre prześcieradła lub duże ręczniki czystą wodą, wycisnąć i rozmieść w całym mieszkaniu. Wilgotna tkanina jest w stanie pochłaniać nieprzyjemne zapachy. Kiedy ręczniki wyschły, opłukać je i powtórz kroki od początku. Metoda ta jest skuteczna i nie wymaga wysiłku.
7
Każdy wieczór zapal aromatyczne świece. Płomień powoli wypali latające w powietrzu cząstki gary, które są źródłem nieprzyjemnego zapachu. Użyj specjalne lampy, które chronią przed pożarem.
8
Skorzystaj озонатором. Włącz urządzenie i wyjdź z pomieszczenia na kilka godzin. Jeśli za pierwszym razem nie udało się pozbyć nieprzyjemnego zapachu spalenizny, należy powtórzyć procedurę jeszcze raz.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.