Jak znaleźć serwer w sieci

Znaleźć serwer w sieci można na dwa sposoby: za pomocą wbudowanego w system narzędzia ipconfig, która wyświetla podstawowe parametry sieci, a także ręcznie. Wybierz najbardziej odpowiedni sposób dla ciebie.

Jak znaleźć serwer w sieci

Instrukcja

1
Uruchom wbudowane narzędzia ipconfig. Aby to zrobić, otwórz menu główne systemu operacyjnego i wybierz opcję „Uruchom”. W polu „Otwórz” wprowadź wartość ” cmd ” i potwierdź przyciskiem „OK” uruchomienie narzędzia „wiersz Polecenia”. Wprowadź wartość ipconfig /all w wierszu interpretera poleceń i polecenia, naciskając klawisz Enter.
2
Użyj następującej składni polecenia, aby określić wymagane parametry:- /all pokaż wszystkie ustawienia konfiguracji protokołu TCP/IP;- /release – wyłączyć protokół TCP/IP;- /renew – aktualizacja wartości konfiguracji;- /dispalydns pokaż cache DNS;- /flushdns – usunąć pamięć podręczną DNS;- /showclassid – выести klasa DHCP;- /setclassid – ustawić klasy DHCP.- /registerdns – zarejestrować nazwy DNS i adresów IP w trybie ręcznym.
3
Wróć do menu „Start”, a następnie spróbuj wykonać definicja serwera w trybie ręcznym, jeśli w tym Celu otwórz folder „Wszystkie programy”. Wybierz „Standardowe” i uruchom „Eksplorator plików”. Znajdź plik o nazwie l2ini (lub l2a.ini i l2ex.ini, który znajduje się w folderze system, a następnie otwórz go za pomocą programu „Notatnik”.
4
Podaj ciąg znaków, który zawiera adres IP serwera z wartością ServerAddr= lub skorzystaj z bezpłatnej aplikacji l2encdec.exe dostępnych do pobrania w internecie, który umożliwia wykonanie operacji deszyfrowania żądanego pliku. Wpisz w wierszu „Obiekt” wartość -s l2.ini i potwierdź wybrane zmiany przyciskiem OK. Otwórz edytowany skrót i w polu ServerAddr= określ adres odpowiedniego serwera.
5
Spróbuj znaleźć w sieci serwer gry, jeśli występuje taka konieczność. Na przykład, aby wyszukać serwery Counter-Strike 1.6 skorzystaj specjalnym patchem do gry, pobierając i uruchamiając plik MasterServers.vdf. Podobną operację można zrobić z innymi grami sieciowymi.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.