Jak znaleźć akta

Akta nazywają wszystkie dostępne materiały, które odnoszą się do jednej konkretnej sprawie. Takie informacje mogą zostać zebrane i na pojedynczego człowieka, jak i na podmiot w ogóle.

Jak znaleźć akta

Instrukcja

1
Określenie celu uzyskania informacji. Od tego zależeć będzie sposób swojego przyszłego wyszukiwania. Aby akta było dobrze komponuje i daje pełną wymagane informacje o obiekcie, zawiera opis punkt po punkcie wszystkie strony, które chcesz oświetlić. Jeśli chcesz znaleźć informacje o człowieku, jako minimum, potrzebne będą takie dane, jak imię, nazwisko i nazwisko rodowe, płeć, numer telefonu, data i miejsce urodzenia, adres zamieszkania. Warto zebrać informacje na temat czasu i miejsca nauki, pracy, zawód. Do głębszej analizy potrzebne informacje na temat wyglądu, zainteresowań i cech charakteru, stan cywilny i najbliższych krewnych. Aby przeprowadzić bardziej dogłębną analizę, należy zebrać podstawowe informacje o bliskich ludziach tej osoby.
2
Zbierz informacje, które są publicznie widoczne. Wiele danych można uzyskać z internetu. Jeśli uczysz działalności jakiejkolwiek firmy, zapraszamy nie tylko na jej oficjalnej stronie, i na te, w których jest wymieniona nazwa tej organizacji, albo słowa osoby, będące pracownikami lub założycieli. O pojedynczym człowieku można zaczerpnąć informacje z portali społecznościowych. Tam można uzyskać informacje na temat jego wyglądu, przyjaciołach, zainteresowaniach i gustach. Na niektórych stronach można nawet dowiedzieć się, czym zajęty człowiek w tym momencie, jeśli prowadzi blog lub zmienia statusy.
3
Pracuj z oryginalną informacją. Jeśli znany jest tylko jeden fakt z biografii człowieka lub działalności firmy, można zacząć z niego, stopniowo zwiększając informacji. Począwszy od znanych już danych, można pogłębiać w nauce obiektu. Użyj niestandardowe sposoby wyszukiwania informacji. Czasami można wiele dowiedzieć się o człowieku, spotkawszy się z jego dawnym szkolnym nauczycielem, a o organizacji można dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy, uchylony z byłymi pracownikami.
logo
Kategoria:
Popularne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.