Jak znaleźć adres sieciowy

Adres sieciowy stanowi unikalną kombinację cyfr, dla którego komputer jest rozpoznawany w sieci lokalnej lub sieci internet. Jeśli KOMPUTER jest podłączony do internetu przez serwer lub sam działa jako serwer, to u niego te wartości będą się różnić. Aby określić adres IP, istnieje kilka sposobów, aby.

Jak znaleźć adres sieciowy

Instrukcja

1
Zapoznaj się umowa z dostawcą lub odwiedzić gabinetu na jego stronie internetowej. Jeśli jesteś podłączony do internetu ze statycznym adresem IP, to jego wartość musi być określona w warunkach umowy. W przypadku dynamicznego adresu IP dane techniczne mogą ulec zmianie, dlatego w celu określenia adresu sieciowego, należy skorzystać z innych sposobów.
2
Kliknij na ikonę sieci w zasobniku systemowym na pasku zadań. Wybierz polecenie Centrum sieci lub udostępniania”. Dostać się do tej części można również poprzez menu „Start” – „Panel sterowania”. Kliknij na link „Zmiany parametrów kart”. Wybierz połączenie, dla którego chcesz określić adres IP. Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót i wybierz opcję „Stan”. Otwórz zakładkę „Informacje”. Adres sieciowy komputera znajduje się w polu „Adres IPv4”. Jeśli twój komputer działa jako serwer, to w wierszu „serwery DNS IPv4” będzie podany adres IP w sieci lokalnej.
3
Otwórz właściwości połączenia sieciowego. Przewiń do sekcji „Protokół internetowy TCP/Pv4” i kliknij przycisk „Właściwości”. Jeśli masz komputer statyczny adres sieciowy, to zostanie on podany w odpowiednim wierszu.
4
Skorzystaj z usług specjalnych stron internetowych dla ustalenia adresu IP komputera. Danych zasobów obecnie bardzo wiele. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce zapytanie „znajdź adres sieciowy” i wybrać dowolny link. Pamiętaj, że adres IP powinien pojawić się automatycznie stroną bez żądania hasła, e-mail i innych danych.
5
Zaloguj się w konsoli wiersza polecenia. Aby to zrobić, należy wywołać w menu „Start” polecenie „Uruchom” i wpisz w nim polecenie cmd. Kliknij przycisk „Otwórz” lub klawisz Enter. Zapisz w oknie dialogowym polecenia ipconfig i naciśnij Enter, aby uzyskać aktualny adres sieciowy KOMPUTERA.
logo
Kategoria:
Połączenie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.