Jak zmyć olej silnikowy

Olej silnikowy, dostania się na ubranie lub skórę, tworzy uporczywe plamy. Postaraj się niezwłocznie usunąć zanieczyszczenie. Inaczej zmyć olej silnikowy będzie bardzo trudne. Ponadto, negatywnie wpływa na skórę.

Jak zmyć olej silnikowy

Trzeba

  • Mydło toaletowe, gazowanych napojów, soda oczyszczona, środek do mycia naczyń, szampon dla zwierząt domowych, margaryna, obrane benzyna.

Instrukcja

1
Spłukać olej silnikowy z rąk łazience lub mydłem. Dokładnie skórę, spienić i przetrzeć zabrudzone miejsca szczotką. Po pewnym czasie spłukać ręce pod strumieniem wody. W razie potrzeby powtórz procedurę.
2
Отмойте olej silnikowy z rąk nietypowy sposób. Weź gazowanych napojów – Pepsi lub Coca-colę. Dokładnie umyć ręce coli. Następnie opłukać pod bieżącą wodą i wytrzeć do sucha. Nałóż na skórę krem odżywczy.
3
Wymieszać sodę z odrobiną wody tak, aby była miękka pasta. Nałożyć mieszankę na brudne miejsca i delikatnie pocierać. Należy uważać, aby na skórze nie pojawiło się podrażnienie i zaczerwienienie.
4
Należy używać płynu do mycia naczyń. Zawiera ona substancje, które skutecznie rozkładają cząsteczki oleju. Wymieszać w małej pojemności środek z wodą tak, aby była gęsta piana. Przetrzeć brudne obszary skóry поролоновой gąbką lub szczotką zamoczoną w roztworze. Opłukać ręce pod bieżącą wodą.
5
Spróbuj wyprowadzić plamy od oleju maszynowego starym ludowym sposobem. Nałóż na zanieczyszczoną powierzchnię tkaniny margarynę lub masło. Pozostawić na 30-40 minut. Następnie przemyć spryskaną pod strumieniem ciepłej wody i застирайте ze środkiem do mycia naczyń lub należy.
6
Nałóż na plamę z oleju maszynowego adsorbentu – talku lub skrobi ziemniaczanej. Przykryć ręcznikiem papierowym lub białą ściereczką i ustawić ładunek. Pozostawić na kilka godzin. Po upływie tego czasu należy usunąć proszek. Jeśli za pierwszym razem plama z oleju nie udało się wyczyścić, powtórz kroki od początku. Wypierz ubranie w pralce z высокоактивным proszku.
7
Zwilż wacik w oczyszczonym benzynie lub benzynie lakowej i wytrzeć plamę z oleju maszynowego. Następnie przetrzyj od krawędzi do środka. Застирайте ślad od plamy należy mydłem i spłukać pod bieżącą wodą. Wypierz ubranie w ciepłym roztworze wody z mydłem.
logo
Article Categories:
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *