Jak zmniejszyć wagę zdjęcia

Zmniejszenie „wagi” zdjęcia uzyskuje się poprzez zmianę rozmiaru pliku poprzez przekonwertować je na inny format. Inny sposób — zmiana rozmiaru zdjęcia — może być używany, jeśli oryginalny plik zapisany w formacie JPEG, ale to zdjęcie jest zrobione w wysokiej rozdzielczości.

Jak zmniejszyć wagę zdjęcia

Instrukcja

1
Jeśli chcesz zmienić zdjęcie, które ma ogromny ciężar, z tego względu, że format pliku BMP lub TIFF, można będzie zrobić graficznego edytora Paint, które można znaleźć na każdym komputerze z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows w menu „Start”. Wystarczy dodać plik do programu i od razu zapisz go, zaznaczając przy tym, jako końcowego formatu JPEG.
2
Niektóre aparaty cyfrowe zapisują zdjęcia w formacie RAW, który jest najliczniejszą ze wszystkich pojemników obrazów graficznych. Aby zmniejszyć ciężar takiego zdjęcia, należy Photoshop. Procedura będzie taka sama, jak w przypadku Paint – pobierz zdjęcie i zapisz go w formacie JPEG.
3
Jeśli edytora Photoshop nie masz pod ręką, można pobrać jedną z małych narzędzi przeznaczonych do konwersji plików graficznych wszystkich możliwych formatach, w tym w formacie RAW, TIFF i BMP. To może być Picture Resize Genius, ImageConverter Plus i t. p. Te programy można znaleźć na każdym soft-stronie runetu lub na oficjalnych stronach internetowych deweloperów.
4
Interfejs aplikacji jest prosty i intuicyjny — problemów nie powinno być, nawet dla początkujących użytkowników. Wystarczy dodać zdjęcie (lub nawet kilka), określić format pliku docelowego (dla maksymalnego zmniejszenia rozmiaru zalecane JPEG) i dać polecenie przekonwertować.
5
Aby zmniejszyć wagę zdjęcia o wysokiej rozdzielczości i zapisany w formacie JPEG, z maksymalnym wskaźniku kompresji, otwórz zdjęcie w tym samym najprostszym edytorze Paint. Kliknij przycisk „Zmień rozmiar” lub naciśnij jednocześnie klawisze Ctrl i W. Wprowadź nowy rozmiar obrazu w oprocentowaniu lub pixel stosunku, a następnie zapisz wynik polecenia „Zapisz jako” (Ctrl + S).
logo
Article Categories:
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *