Jak skopiować okno programu

W niektórych przypadkach zdarza się bardzo chcesz skopiować obszar okna programu. Zeskanowany obraz można wysłać, na przykład, wsparcia, zapisz, aby uporać się z problemem później samodzielnie.

Jak skopiować okno programu

Trzeba

  • – Komputer;
  • – klawiatura

Instrukcja

1
Zazwyczaj programy są dostarczane z wbudowanym w system pomocy, który jest pomocny w przypadku problemów. Obsługa specjalistycznych programów, na przykład do celów księgowych, podatkowych, ewidencji ludności wymaga specjalistycznej wiedzy, a w razie wystąpienia problemów specjaliści zwracają się do administratorów.
2
Personelu obsługującego system, można wysłać wiadomość e-mail, szczegółowo opisując zaistniały problem. Do przekonywania skopiuj z ekranu okno programu.
3
Do tego na klawiaturze jest przycisk Print Screen. Po kliknięciu go, zawartość ekranu zostanie skopiowana do schowka. Zewnętrznie nic się nie zmieni, ale to otwarte okno programu zostanie zapisany w schowku.
4
Jeśli pracowałeś z wieloma oknami, a należy skopiować tylko aktywne, przed naciśnięciem Print Screen naciśnij jeszcze jeden klawisz Alt, można zapisać tylko aktywne okno.
5
Aby skopiowaną obraz материализовалось, potrzebny jest edytor graficzny. Do tego celu nie są obowiązkowe aplikacji typu Photoshop lub Coreldraft, skorzystaj standardowym programem Paint. Zrzut ekranu można wstawić nawet w programie Microsoft Word.
6
Wybierz menu „Start”, następnie „Wszystkie programy”, następnie „Standardowe” i Paint. W menu programu znajdź opcję „Edytuj”, otwórz go i kliknij przycisk „Wklej”. Skopiowany obraz z ekranu pojawi się w oknie programu.
7
Obraz można edytować. Narzędzia „zaznacz” i „przycinanie” pozwalają zmienić rozmiar obrazu. Narzędzie pędzel lub ołówek” zakreślić najważniejsze obszar obrazu. Przygotowane obraz można zapisać w formacie JPEG.
8
Kliknij polecenie „Plik”, wybierz pozycję „Zapisz jako”. W otwartym oknie wybierz żądany format pliku, określ ścieżkę zapisu lub pozostaw domyślne. Otrzymany plik graficzny dodaj przygotowane do administratora maila.
9
Jeśli wystarczająco dokładnej kopii z ekranu, wklej zrzut ekranu do programu Paint i zapisz bez zmian.
Porada
Do tworzenia скришота skorzystaj z programów specjalnych: Floomby, Magic Screenshot, Jing, PrtScr. Wszystkie programy mają swoje wady i zalety.

logo
Kategoria:
Popularne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.