Jak sformatować dysk lokalny C

W procesie obsługi komputera często zdarza się tak, że na jednym z dysków lokalnych, które na nim są, gromadzi się wiele różnych informacji. To w pewnym stopniu wpływa na szybkość i wydajność KOMPUTERA. Aby szybko oczyścić dysk z niepotrzebnych plików, można przeprowadzić specjalną procedurę formatowania. Ona jest nieskomplikowane i wszystko, co musisz zrobić – elementarne wiedzy, umiejętność pracy na komputerze i trochę wolnego czasu.

Jak sformatować dysk lokalny C

Instrukcja

1
Istnieje kilka podstawowych sposobów formatowania: za pomocą oprogramowania możliwości systemu operacyjnego, narzędzi systemowych, a także z poziomu wiersza poleceń. Jednak jeśli nie masz wystarczającego doświadczenia korzystania z komputera, będzie o wiele łatwiej sformatować dysk lokalny, wykorzystując narzędzia do formatowania systemu Windows.
2
Przed rozpoczęciem formatowania należy zapoznać się z całą pomoc dotyczącą przeprowadzenia tego procesu i upewnij się, że wybrany dysk nie jest systemowy, inaczej nieodwracalnych skutków w postaci usunięcia całego systemu uniknąć się nie uda i o pracy z komputerem na jakiś czas można będzie zapomnieć. Również przed rozpoczęciem procedury, aby uniknąć utraty ważnych informacji, nie zapomnij, aby przenieść wszystkie pliki i lista katalogów na inny nośnik. Bo, jak wiadomo, po sformatowaniu dysku pozostaje całkowicie puste.
3
Po tym jak wszystkie prace przygotowawcze zostaną wykonane, można przystąpić do formatowania. Jeśli na komputerze jest kilka kont, zaloguj się do systemu na prawach administratora i przejdź przez panel sterowania w sekcji administracyjnej. Kliknij w menu „Start” – „Panel sterowania” – w sekcji „Wydajność i konserwacja” (w niektórych komputerach „System i zabezpieczenia”) i wybierz kategorię „narzędzia Administracyjne”. W niej znajdź zakładkę „Zarządzanie komputerem” i przejrzyj wszystkie dostępne funkcje.
4
Znajdź w menu po lewej stronie przycisk „Zarządzanie dyskami”, w otwartym oknie zobaczysz listę wszystkich dysków lokalnych, które istnieją na komputerze. Wśród nich wybrać ten, który chcesz sformatować. Kliknij na nim prawym przyciskiem myszy i w wyświetlonym menu wybierz polecenie „Formatuj”. Potwierdź rozpoczęcie operacji, naciskając lewy przycisk myszy lub klawisz Enter i poczekaj, aż operacja zostanie w pełni zakończona.
Należy zwrócić uwagę
Aby praca z komputerem przynosiła ci najmniej problemów i maksimum przyjemności trzeba śledzić stan jego „wewnętrznych” i nie przeciążać jego pamięć w natłoku informacji.

Porada
Przed rozpoczęciem formatowania dysku zaleca się wyłączyć „antywirus”, ponieważ może on utrudniać przeprowadzenia tej operacji.

logo
Kategoria:
Popularne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.