Jak zmierzyć wzrost

Wzrost człowieka zależy od wielu czynników, najważniejsze z nich – dziedziczność. Prawidłowe odżywianie, witaminy i minerały, pewne ćwiczenia i sporty, takie jak велоезда, pływanie i koszykówka, mogą stymulować wzrost. Mierzyć wzrost również trzeba poprawnie – w określonym czasie i zawsze z pomocnikiem.

Jak zmierzyć wzrost

Trzeba

  • Budowlany pomiarowy metr; partner.

Instrukcja

1
Dla prawidłowego i dokładnego pomiaru wzrostu nie nadaje sprzęt taśma miernicza, który jest używany do pomiaru tkanki i różnych materiałów, takich jak клеенок. Potrzebny jest dokładny budowlany m, taśma którego wykonana jest z litego metalu – taśma nie powinna mocno wyginać się w powietrzu.
2
Mierzyć wzrost trzeba znajdując się w pomieszczeniu o normalnej temperaturze, najlepiej nie poniżej +16…+20 ° C. Pomiar odbywa się rano, przed obiadem, bo w drugiej połowie dnia człowiek „утаптывается” kosztem obciążenia kręgosłupa. Do późnego wieczora ciało człowieka zwykle staje na 2-3 cm krótszy, niż w godzinach porannych. W czasie snu kręgosłup i mięśnie rozluźniają się i wzrost wraca do normy.
3
Podczas pomiaru wzrostu, należy stanąć plecami do płaskiej ścianie. Na nogach nie musi być skarpetek, a tym bardziej żadnych butów. Sandały i skarpety powinny trzymać się razem, między nogami nie powinno być odległości. Pięty, maksymalnie wypukłe punkty pośladki, łopatki i górna część głowy powinny dotykać ściany. Ramiona powinny być wysoko, piersi nie впячена, szyja powinna być umieszczona pionowo, bez załamań i garbieniu. Głowę też nie można opuszczać, trzeba podnieść głowę i spojrzeć prosto przed siebie.
4
Twój partner powinien ustalić górny punkt głowy – korona, z wyłączeniem włosy, ponieważ mogą one dodać jeszcze 1-2 cm „wizualnej” wzrostu. NA ścianie zrobić znak ołówkiem, po czym odległość ściśle od podłogi do oznaczania mierzona budowlanych metrze.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.