Jak zmierzyć koni mechanicznych

Moc – jest to jednostka mocy, mocno закрепившаяся w przemyśle motoryzacyjnym. Mówiąc prościej, jest to moc wystarczająca do podnoszenia ładunku o masie 75 kg na wysokość 1 m w ciągu 1 sekundy.

Jak zmierzyć koni mechanicznych

Instrukcja

1
Najprostszym sposobem, aby dowiedzieć się ilość koni mechanicznych w silniku swojego samochodu – to zajrzeć w paszport techniczny maszyny. Jeśli arkusz danychń brakuje, to można odwołać się do katalogu danego producenta, gdzie znajdują mocy wszystkich produkowanych samochodów. Jeśli moc podana w kw, to przetłumaczyć ją w mocy można według wzoru: moc w kw pomnożyć przez 1,35962. Uda wartość mocy w kw mocy.
2
Jeśli nie satysfakcjonuje cię taka formalne podejście, to można zmierzyć moc silnika samochodu za pomocą specjalnego stanowiska dynamometrycznego. Sprawdź taka podstawka (on jest w niektórych punktach obsługi samochodów), zabierz na stoisko swój samochód.
3
Dalej kolejność działań jest następująca: na początku samochód należy rozgrzać. Następnie włącz pierwszy bieg i wynosimy się stąd. Przyspieszyć do 40-50 km/h, a następnie przejdź na najwyższy bieg. Pedał gazu wcisnąć do oporu i spróbuj osiągnąć maksymalnych obrotów silnika (kieruj się na desce rozdzielczej). Jak tylko moc silnika zacznie spadać, włącz neutralny przekaz.Cały czas specjalny program rejestruje to, co się dzieje i, w rezultacie, daje wartość mocy samochodu w km mocy.
Należy zwrócić uwagę
Należy pamiętać, że wpływ na wynik pomiaru mocy silnika na динамометрическом stoisku mogą mieć różne czynniki uboczne. Na przykład, stan zaczepu opon, ciśnienie w oponach, temperatura opon (przecież oni mogą się nagrzać na tyle mocno podczas eksperymentu).

Porada
Jeśli oceniać surowo, to jest tylko jeden dokładny sposób określenia mocy silnika samochodowego. Do tego trzeba wyjąć silnik z samochodu i ustawić go na specjalne urządzenie. Ale ten proces jest bardzo pracochłonny i kosztowny. Więc trzeba zadowolić się mniej dokładne pomiary, błąd, który może być bardzo wysoki.

logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.