Jak zmienić szerokość kolumny w programie Excel

Arkusze kalkulacyjne programu Excel – łatwy w obsłudze narzędzie, które korzystają praktycznie wszyscy: uczniowie, studenci i specjaliści w produkcji, a nawet gospodynie domowe, рассчитывающие rodzinny budżet. Interfejs tego oprogramowania jest dość przyjazny i intuicyjny, a opanować pewne subtelności i niuanse pracy w edytorze tabelarycznym można w trakcie wykonywania określonych zadań.

Jak zmienić szerokość kolumny w programie Excel

Instrukcja

1
Przewiń do tego kolumny, szerokość który chcesz zmienić. Aby to zrobić, wystarczy przesunąć kursor na literę, którą oznaczony jest w poziomie, i kliknij na nią lewym przyciskiem myszy. Możesz zaznaczyć wiele sąsiadujących kolumn lub tych, które znajdują się obok dedykowanych. Jeśli chcesz, aby zaznaczyć sąsiadujące kolumny, kliknij myszką na pierwszym z nich i na ostatnim, trzymając przy tym wciśnięty klawisz Shift. Jeśli chcesz zaznaczyć do zmiany szerokości kilku nieciągłych kolumn, zaznacz zaznaczenia, przytrzymując naciśnięty klawisz Ctrl. Zmienić szerokość wybranej kolumny lub więcej, można za pomocą różnych sposobów.
2
Ustaw kursor do prawej krawędzi komórki, na którym litera i przeciągnij ją ręcznie regulując szerokość kolumny „na oko”. Jednocześnie z tą kolumną, zmieni się szerokość wszystkich innych, które zostały przydzielone. Ona będzie taka sama dla wszystkich, nawet jeśli początkowo ich szerokość była o różnej.
3
W punkcie menu „strona Główna” wybierz pole „Komórki” i kliknij na napis „Format”, wybierz trzecią opcję od góry – „Szerokość kolumny”. W odkrytej oknie dialogowym można ustawić żądaną szerokość kolumny, wpisując jej dokładną wartość liczbową. Szerokość wszystkich zaznaczonych kolumn będzie równa tej wartości.
4
Jeśli chcesz dostosować szerokość kolumny w zależności od długości tekstu lub cyfrowego wartości, wykonaj te same czynności, tylko wybierz w menu „Format” czwarty wiersz od góry – „Autodopasowanie szerokości”. W tym przypadku szerokość każdego z wybranej kolumny będzie różnych. Dla każdego z nich będzie równej długości zapisu znajdującego się w tej kolumnie składającej się z maksymalnej liczby znaków. Jest to wygodne, gdy liczba wierszy w tabeli jest duża, i nie trzeba wertować jej, aby ustawić odpowiednią szerokość kolumny ręcznie. Autodopasowanie również można dokonać, klikając dwa razy na prawej krawędzi literowego nagłówka wybranej kolumny.
logo
Article Categories:
Oprogramowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *