Jak zmienić kolor deski rozdzielczej

Kolor otaczających nas rzeczy ma wpływ nie tylko na samopoczucie, ale często i na samopoczucie. Możliwość zmiany koloru podświetlenia wskaźników na panelu sterowania pojazdem wnosi znaczący wkład w tworzenie warunków dla bezpiecznej jazdy. Ważne jest, aby kierowcy za kierownicą nie drażni żadne ciekawostki.

Jak zmienić kolor deski rozdzielczej

Trzeba

  • – zestaw wkrętaków;
  • – kolorowy lakier do paznokci;
  • – rozpuszczalnik;
  • – szmaty.

Instrukcja

1
Zdarza się, że kierowcy zaczął drażnić kolor podświetlenia wskaźników na panelu sterowania samochodu. Ten problem można szybko rozwiązać własnymi siłami. Niewielkim kosztem można zmienić kolor lampy podświetlenia i zapewnić komfortowe warunki do jazdy.
2
Za pomocą śrubokręta zdjąć deskę rozdzielczą z samochodu. Instrukcje dotyczące fotografowania desce rozdzielczej można znaleźć w literaturze, dołączonej do auta.
3
Zdemontować deskę rozdzielczą. Jest to dość proste do zrobienia, tak jak w większości nowoczesnych samochodów, części do niej mocowane są do siebie na zatrzaski. Być bardzo ostrożnym, ponieważ awaria części doprowadzi do konieczności zakupu nowego panelu.
4
Zdjąć przyrządy i wskaźniki panelu. Mogą być mocowane za pomocą śruby, wtedy konieczna jest odpowiednia śrubokręt. Również mocowanie może być wykonywane na „anteny”. W tym przypadku należy rozłożyć je i delikatnie usuwać urządzenia z panelu. Po zdjęciu przyrządów ci otworzą się żarówki podświetlenia.
5
Jeśli żarówki są już malowane w надоевший ci kolor, nałóż rozpuszczalnik na szmaty i zetrzyj podłogowa z lamp. Jeśli lampy nie są malowane, to odtłuścić je w taki sam sposób zamoczoną w rozpuszczalniku szmatką.
6
Delikatnie nałóż lakier na oczyszczone i odtłuszczone żarówki podświetlenia wskaźników. Nałożyć kolorowy lakier równą, cienką warstwą, aby moc lampy wystarczyło do oświetlenia wskaźników. Jeśli nie podoba ci się kolor lub warstwa lakieru okaże się zbyt gruby, zawsze możesz go usunąć za pomocą ściereczki i rozpuszczalnika i przemalować lampy na nowo.
7
Zbierz desce rozdzielczej w kolejności odwrotnej do demontażu. Umieść panel na miejsce. Praca jest zakończona.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *