Jak wyłączyć sygnał pasów bezpieczeństwa

Nowoczesne samochody są wyposażone w funkcję alarmu nie пристегнутого pasa bezpieczeństwa. Podczas gdy producenci samochodów opracowują czujniki do określania pozycji człowieka na siedzeniu kierowcy wymyślają sposoby, aby wyłączyć irytujące sygnału nie пристегнутого pasa bezpieczeństwa.

Jak wyłączyć sygnał pasów bezpieczeństwa

Instrukcja

1
Wyłączyć sygnał nie пристегнутого pasa bezpieczeństwa nie jest trudne. Do tego wsiądź do samochodu na miejsce kierowcy.
2
Zaciągnąć hamulec postojowy (ręczny).
3
Obowiązkowo sprawdź, czy w samochodzie dodatkowe ewentualności autoalarm z funkcją automatycznego blokowania drzwi po włączeniu zapłonu. W przypadku posiadania przed wykonaniem operacji dowiedzieć się, jak wyłączyć alarm, należy wyłączyć tę funkcję.
4
Włącz zapłon, ale nie uruchamiaj samochód. Ważne jest, aby pamiętać, że dane czynności należy przeprowadzić w ciągu 60 sekund. W przeciwnym razie będziesz musiał je powtórzyć w celu osiągnięcia pomyślnego wyniku.
5
Nosić i zapiąć pas bezpieczeństwa 8 razy. Przy tym naciskaj kilkakrotnie przycisk czerwony przełącznik blokady rozrządu w pełni, do końca.
6
Zapnij pas bezpieczeństwa w 9-ty raz, nie odpinając go, kup samochód.
7
Odpinanie pasa bezpieczeństwa. Po przeprowadzonych transakcji dioda kontrolna nie пристегнутого pasa bezpieczeństwa na desce rozdzielczej powinna się zaświecić i zgasnąć.
8
Wyłączyć zapłon. Powyższy sposób, aby wyłączyć alarm, nie пристегнутого pasa bezpieczeństwa wyłącza go na stałe. Włącz alarm o nie пристегнутом pasa bezpieczeństwa można, wykonując te same czynności na podany algorytm.
Należy zwrócić uwagę
W najnowszych modelach samochodów, wraz z dostępnością pasów bezpieczeństwa, zakłada się obecność poduszek powietrznych. Wyłączanie sygnału nie пристегнутого pasa bezpieczeństwa nie gwarantuje terminowe i prawidłowe zadziałanie poduszek powietrznych w razie nagłego wypadku i WYPADKU. Użycie pasów bezpieczeństwa jest warunkiem zminimalizowania obrażeń w razie WYPADKU. Ponadto, należy pamiętać, że, zgodnie z artykułem 12.6 „Kodeks Federacji Rosyjskiej o wykroczeniach administracyjnych”, „Zarządzanie pojazdem przez kierowcę, nie zapięcie pasów bezpieczeństwa, przewóz pasażerów, nie są w pasy bezpieczeństwa, jeżeli konstrukcja pojazdu są pasy bezpieczeństwa, … – karze grzywny administracyjnej w wysokości pięciuset rubli”.

Porada
W przypadku, jeśli nie można włączyć sygnał nie пристегнутого pasów bezpieczeństwa, należy zwrócić się do Serwisu autoryzowanego dealera samochodu z prośbą o włączenie tej funkcji poprzez przeprogramowanie modułu GEM.

logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *