Jak sprawdzić rok produkcji silnika

Na pewno kierowca, który zamierza nabyć na własność konia żelaza, chce wiedzieć o swojej przyszłej samochodem absolutnie wszystko, w tym i rok produkcji, przebieg, fabryczny kod koloru nadwozia, czy była w wypadkach itp. Często, interesując się tymi lub innymi zagadnieniami, kierowcy stoją przed problemem – ustalenie roku produkcji auto i silnika.

Jak sprawdzić rok produkcji silnika

Instrukcja

1
Należy sprawdzić, czy wszystkie dane, które znajdują się na silniku (silnik), a także na etykietach od producenta, które można znaleźć pod maską pojazdu. Właśnie w takich liczb można bez problemu określić poddano czy auto naprawy i jakimś przeróbkom.
2
Znajdź numer VIN. Według tego numeru można dowiedzieć się, w jakim kraju wyprodukowano auto, ile ma lat, jaki typ silnika jest używany, a także jakiego roku produkcji silnik.
3
Zaloguj się za pomocą internetu, na stronę avto.ru po tym, jak ustalili VIN-kod samochodu. W odpowiednich polach wpisz markę samochodu i kod. Kliknij na przycisk „OK” i poczekaj, aż pojawi się okno z pełnej informacji o swoim pojeździe, kraju pochodzenia, miejsca i czasu produkcji.
4
Nie ma innego sposobu ustalenia roku produkcji silnika samochodu. W tym celu należy zajrzeć pod maskę i spojrzeć na blok cylindrów, który znajduje się w dzielnicy podpory prosto około palety. Napis w tym przypadku wygląda, jak płaskorzeźba znajduje się w małym prostokącie.
5
Jeśli ani pierwsza, ani druga opcja nie pomógł lub z jakiegoś powodu jest dla ciebie nie do przyjęcia, należy wykonać następujące czynności. Określ VIN-numer podany powyżej sposób. Należy zwrócić uwagę na cyfry i litery tego samego kodu. Ostatnie dwie litery VIN – jest to model silnika, a cyfry, które idą w ślad za literami – to jest numer silnika.
6
Skorzystaj ze specjalnych stron internetowych i znajdź według roku produkcji silnika. Znając jego markę, najlepiej korzystać ze stron oficjalnych przedstawicieli.
7
Skontaktuj się z техцентр do specjalistów za udzieleniem informacji o silniku i samochodzie, jeśli sami uzyskania ważnych informacji nie udało się. Pamiętaj, profesjonaliści, tylko patrząc na silnik, będą w stanie określić bardzo blisko statystycznie rok produkcji, a także czas pracy silnika w kolejnym.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.