Jak zmienić ikonę w zasobniku

Programy działające w tle, wspierają zmianę ikon wyświetlanych na pasku zadań. Te ikony można zmienić w ustawieniach interfejsu, a także możesz samodzielnie tworzyć nowe według własnego uznania.

Jak zmienić ikonę w zasobniku

Trzeba

  • – program do edycji ikon;
  • – decompiler;
  • – kompilator;
  • – kod źródłowy programu.

Instrukcja

1
Znajdź w menu programu umożliwiającego pracę w tle ustawienie interfejsu. Zwykle w tym menu znajduje się dostosuj ikony, które są wyświetlane na pasku zadań w prawym dolnym rogu. Wybierz z listy ten, który podoba ci się najbardziej, zastosuj i zapisz zmiany.
2
Jeśli dla danego programu nie stanowi zmiany ikony w zasobniku systemowym, narysuj ikonę samodzielnie w edytorze graficznym, po czym wkleić ją w programie i podaj ścieżkę do niej w jej kodzie. Jest to dość czasochłonne zajęcie, które wymaga od ciebie kątem umiejętności programowania, programy-декомпилятора lub kodu źródłowego. Również dotyczy to nie do wszystkich przypadków, ponieważ umowa licencyjna niektórych programów oznacza zgodę na nieingerencji w jej kod źródłowy.
3
Do tworzenia własnej ikony wyświetlanej w zasobniku, użyj programu do edycji obrazów graficznych z obsługą formatu plików .ico. Można również otworzyć w edytorze dowolne zdjęcie i dopasować go pod odpowiedni rozmiar, po czym zapisać na dysku twardym w formacie .ico.
4
Należy zwrócić uwagę na programy zmiany interfejsu systemu operacyjnego lub poszczególnych jej elementów. Można je pobrać z internetu i zainstalować na swoim komputerze, z góry przyjętych kątem możliwości zmiany ikony w zasobniku systemowym na pasku zadań.
5
Podczas korzystania z takich programów należy upewnić się, że ich na wirusy i kompatybilny z twoim systemem, również przed ich instalacją utwórz punkt przywracania, ponieważ czasami są one nie najlepiej wpływają na szybkość i innych aspektach wykorzystania zasobów.
6
Należy również zwrócić uwagę na narzędzia do zmiany interfejsu programu, które są dostępne na specjalne zasobach.
Porada
Nie łam się warunki korzystania z oprogramowania.

logo
Article Categories:
Oprogramowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *