Jak zmienić ikonę skrótu w 2017 roku

Etykiety służą do uzyskania szybkiego dostępu do programów lub plików i znajdują się zazwyczaj na pulpicie. Ponieważ wielu użytkowników chce, aby biurko wyglądał bardziej, powstaje pytanie, czy można zmienić ikonę skrótu na inny, który będzie ładniej i lepiej wkomponowane w tło pulpitu. To nie tylko możliwe, ale i dość łatwo.

Jak zmienić ikonę skrótu

Trzeba

  • – komputer z SYSTEMEM Windows;
  • – program TuneUp Utilities 2011.

Instrukcja

1
Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót, ikona, którą chcesz edytować. Pojawi się menu kontekstowe, w którym wybierz „Właściwości”. W wystąpieniu menu kliknij na przycisk „Zmień ikonę”. Wyskakuje okno, w którym będzie kilka opcji ikon, które pasują do typu pliku, do którego odnosi się ten skrót.
2
Jeśli wśród tych ikon nic się nie podniósł, a następnie kliknij na przycisk przeglądania. Następnie wybierz jedną z ikon, który znajduje się na twoim dysku twardym. Następnie naciśnij przycisk OK i „Zastosuj”.
3
Także do zmiany ikon skrótu można skorzystać z programem TuneUp Utilities 2011. Zaletą aplikacji jest to, że w jego folderach istnieje wiele dodatkowych ikon, których nie ma w systemie. Odpowiednio, będziesz mieć szerszy wybór.
4
Pobierz TuneUp z internetu i zainstalować na swoim komputerze. Uruchom program. Po zakończeniu skanowania systemu zostaniesz przeniesiony do głównego menu aplikacji. W nim, przejdź do zakładki „Ustawienia systemu Windows”. W lewej części okna znajduje się sekcja „Zmienić wygląd systemu Windows”. W tej sekcji „Перснонализация Windows”.
5
W wyświetlonym oknie dialogowym znajdź sekcję „Ikony”. Dalej wybierz polecenie Widok ikon”. W tym oknie można dostosować niektóre opcje wyświetlania ikon skrótu, na przykład, usunąć obraz strzałki na nim.
6
Następnie przejdź do zakładki „elementy Systemowe”. Zostanie wyświetlone okno zostanie podzielone na kilka sekcji. Wychodząc z założenia, ikona którego skrótu trzeba zmienić, odpowiednio, i wybierz sekcję. Jeśli chcesz zmienić, na przykład, ikona skrótu na pulpicie, należy wybrać w sekcji „Pulpit”.
7
Po tym, przewiń do skrótu za pomocą lewego przycisku myszy. Następnie w sekcji „Zadanie” wybierz „Zmień ikonę”. Otworzy się okno z ikonami. Wybierz i naciśnij przycisk OK, a następnie „Zastosuj”.
logo
Article Categories:
Oprogramowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *