Jak złożyć ofertę kupna-sprzedaży nieruchomości

Dokonywanie transakcji kupna lub sprzedaży nieruchomości — sprawa jest bardzo skomplikowana i odpowiedzialna. Każdy obiekt nieruchomości jest wyjątkowy. Poza tym, że trzeba wybrać najlepszą opcję, proces projektowania towarzyszy zbieraniem i opracowaniem ogromnej ilości różnych dokumentów.

Jak złożyć ofertę kupna-sprzedaży nieruchomości

Trzeba

  • – paszporty uczestników transakcji kupna-sprzedaży nieruchomości;
  • – dokument potwierdzający prawo własności sprzedającego na отчуждаемый obiekt;
  • – rachunki dotyczące opłat za rejestrację i sporządzenie aktu własności – na nazwę sprzedawcy i nabywcy;
  • – umowa kupna-sprzedaży;
  • – poświadczone notarialnie pełnomocnictwo na dokonanie czynności kupna-sprzedaży mieszkania, określonych w dokumentach dotyczących nieruchomości;
  • – akt przekazania nieruchomości, podpisany przez obie strony;
  • – paszport katastralny od nieruchomości;
  • – kopia finansowo-konta osobistego sprzedaży nieruchomości;
  • – inne dokumenty określone przepisami prawa.

Instrukcja

1
Po pierwsze, sprawdź покупаемый nieruchomości na tzw. czystości prawnej. Przesuń badania jego tytuł i правоподтверждающих dokumentów. Upewnić się, aresztowań, zakazów, innych wnioskodawców, tytułów (np. osób posiadających prawo do dożywotniego zamieszkania w tym mieszkaniowych) i innych ograniczeń kupić przez was nieruchomości. Zażądaj zaświadczenia o niezaleganiu w komunalnym płatności. Na tym etapie zazwyczaj jest wstępna umowa kupna-sprzedaży tej nieruchomości i umowę depozytu lub zaliczki w wysokości).
2
Sporządź i podpisz umowę sprzedaży-kupna nieruchomości. Jest to najbardziej ważny i odpowiedzialny etap tej transakcji. Umowę sporządza się w dwóch lub więcej egzemplarzach (to zależy od ilości uczestników). Istotnymi warunkami transakcji kupna-sprzedaży nieruchomości są uważane za jego przedmiot i cena. Przedmiotem umowy jest nieruchomość do zakupu lub sprzedaży nieruchomości. Ważne jest, aby jasno określić dane charakteryzujące obiekt (paszport katastralny, adres, powierzchnia, itp.). Pamiętaj, że forma umowy musi być dokładnie obserwowane. Jeśli zostaną zauważone choć najmniejsze błędy i nieścisłości, to umowa zostanie uznane za nieważne.
3
Ostatni etap transakcji w zakresie kupna-sprzedaży nieruchomości jest jej rejestracja w organach Federalnej usługi rejestracji (FED). Przybądźcie w lokalny oddział FED (w siedzibie nieruchomości) i napisz wniosek o rejestrację transakcji, a także dołączyć do niego wszystkie wymagane dokumenty, określone FZ „O państwowej rejestracji praw do nieruchomości i transakcji z nim”. Średnio procedura rejestracji trwa miesiąc. W określonym dniu kupujący otrzymuje długo oczekiwany dowód własności nabył nieruchomość, a sprzedawcy wydał dokument, który potwierdza przeniesienie własności od niego innej osobie.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.