Jak złożyć emeryturę bez rejestracji

Po osiągnięciu wieku emerytalnego, należy zwrócić się do funduszu Emerytalnego federacji ROSYJSKIEJ i których możecie następnie zmienić emeryturę. Kolejność postępowania i składania dokumentów ustalany jest na podstawie przepisów prawnych. Przy tym obywatele federacji ROSYJSKIEJ, bez rejestracji, należy wstępnie określić adres organu EMERYTALNEGO, w który trzeba złożyć wniosek.

Jak złożyć emeryturę bez rejestracji

Trzeba

  • – zaświadczenie o среднемесячном zarabiać;
  • – dokument o obecności niepełnosprawnych członków rodziny będących na utrzymaniu;
  • – dokumenty o zmianie nazwiska;
  • – zaświadczenie o niepełnosprawności.

Instrukcja

1
Sprawdź adres terytorialnej oddziału funduszu Emerytalnego federacji ROSYJSKIEJ, w który należy przedstawić dokumenty na załatwienie emerytury. Jeśli nie masz zameldowania w miejscu zamieszkania, to wniosek składa się w EMERYTALNEGO na miejsce twojego pobytu. Jeśli brakuje rejestracja i w miejscu zamieszkania i w miejscu pobytu, należy skontaktować się z FIU w miejscu faktycznego zamieszkania. Jeśli wyjechali na stałe za granicę, należy odwiedzić specjalny departament EMERYTALNEGO, który znajduje się pod adresem: Moskwa, ul. Годовикова, d. 9. Приживающие za granicą mogą również wykonać zapytanie on-line, który znajduje się pod linkiem https://www.pfrf.ru/online_abroad/.
2
Wypełnij wniosek w sprawie powołania emerytury, która ma określoną formę. Można ją pobrać w internecie lub poprosić o formularz w dowolnym oddziale funduszu Emerytalnego federacji ROSYJSKIEJ. Wprowadź wszystkie wymagane dane osobowe. Nie zapomnij, aby umieścić podpis i datę wypełnienia.
3
Zbierz pakiet dokumentów, który jest potrzebny do rejestracji emerytury. Obowiązkowo musisz mieć paszport, kod identyfikacyjny i świadectwo pracy lub inny dokument, który potwierdza twój staż pracy. Również mogą być potrzebne następujące dokumenty: zaświadczenie o среднемесячном zarobku; dokument o obecności niepełnosprawnych członków rodziny będących na utrzymaniu; dokumenty o zmianie nazwiska; zaświadczenie o niepełnosprawności. Jeśli nie masz konta, to należy uzyskać zaświadczenie o miejscu zamieszkania lub faktycznego pobytu.
4
Poczekaj do rozpatrzenia twojego wniosku na projekt emerytury. Ta procedura trwa zwykle nie więcej niż 10 dni. Jeśli odmówiono ci w uzyskaniu świadczeń emerytalnych, to w ciągu pięciu dni ci przyjdzie na piśmie z dokładnym opisem przyczyn.
logo
Article Categories:
Finanse osobiste

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *