Jak zdiagnozować astmę

Astma oskrzelowa – przewlekła choroba dróg oddechowych, w którym uwalniana oskrzela gęsty śluz znacznie utrudnia oddychanie, powoduje napady obezwładniające kaszel. Astma poważnie komplikuje życie pacjenta. Całkowicie ją wyleczyć praktycznie niemożliwe, dlatego tak ważne jest, aby w porę zdiagnozować chorobę i starają się zminimalizować ilość wywoływanych przez nią ataków.

Jak zdiagnozować astmę

Instrukcja

1
Dla postawieniu ostatecznej diagnozy bez konsultacji z lekarzem nie można zrobić. Istnieje wiele odmian kaszel i jeszcze więcej powodów, które powodują jego. Powiedz na zgłoszenie o wszystkich przeszkadzających ciebie objawach. Będzie dobrze, jeśli z góry nagraniem swoje skargi na oddzielną kartkę, w tym przypadku, że możesz być pewny, że nie zapomniałeś o czymś wspomnieć. Bardzo ważne jest przy tym powiedzieć, nie tylko o samym kaszlu, ale i o tym, jak dokładnie i w jakich warunkach to się zdarza.
2
Na podstawie objawów po wykluczeniu chorób, takich jak zapalenie oskrzeli, krztusiec czy mukowiscydoza, specjalista jest w stanie postawić właściwą diagnozę. Całkiem prawdopodobne, że do tego potrzebne są dodatkowe badania i zabiegi – badanie krwi lub astmą śluzu, badania funkcji płuc, a nawet rtg. Podejdź do tego nie zawsze przyjemne manipulacjom ze zrozumieniem, bo od dokładności diagnozy zależy przebieg i sukces leczenia w przyszłości.
3
Ale można i samemu podejrzewać u siebie astmę. Choroba objawia się obrzękiem dróg oskrzelowych, znacznie komplikuje oddech. Wdech maksymalnie głęboko powietrze w płuca. Jeśli podczas wydechu występują pewne trudności, a sam wydech towarzyszy świst i клокотанием, to może stać się ważnym sygnałem, który nie może pozostać bez uwagi.
4
Mogą wystąpić napady ostrej braku powietrza. Najczęściej zdarzają się w nocy lub wcześnie rano, po wysiłku fizycznym lub po kontakcie z jakimś alergenem. Ponieważ astma jest i alergicznej, nic dziwnego w tym nie ma.
5
Oprócz braku powietrza lub jako jej konsekwencja w astmie można też cierpieć na napady silnego kaszlu. Astmę ataki zazwyczaj trwają od minuty do kilku godzin. Czasami stan może potrwać do kilku dni, w tym przypadku lekarze wolą mówić o statusie астматическом.
6
Wyleczyć całkowicie astmę będzie trudno. Jednak, rozpoczynając leczenie, można ułatwić sobie życie, zmniejszyć ilość ataków do minimum, a może i w ogóle pozbyć się ich. Jest to możliwe, jeśli astma nosi alergiczny charakter, trzeba będzie po prostu unikać kontaktu z alergenem. I nie trzeba leczyć się samodzielnie, zapisz wszystkie swoje skargi, poinformuj o nich lekarza, a ten już w stanie ustawić właściwą diagnozę.
logo
Kategoria:
Choroby

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.