Jak zdiagnozować raka piersi

Rak piersi według danych dostarczonych przez Światową Organizację Zdrowia, jest wiodącym nowotworowych choroby u kobiet. Często jest rozpoznawana już w późniejszych etapach, gdy leczenie staje się nieskuteczne. Aby wydobyć tę groźną chorobę na początku jej rozwoju, należy robić regularne самообследованием i po wyświetleniu najmniejszych podejrzeń pilnie skontaktować się z маммологу.

Jak zdiagnozować raka piersi

Trzeba

  • – самоодиагностика;
  • – lustro;
  • – USG gruczołów sutkowych;
  • – mammografia;
  • – konsultacja маммолога.

Instrukcja

1
Zaangażowany w badanie piersi co miesiąc, najlepiej w ten sam dzień. Kobiety, u których nie nastąpiła menopauza, muszą wybrać każdy z siedmiu dni po zakończeniu miesiączki. Jeśli menopauza nastąpiła, to wybierany jest dowolny dzień do badania.
2
Zacznij od oględzin skóry piersi, stojąc przed lustrem. Zatrzymaj się najpierw z opuszczonymi rękami, a następnie unieś je. Należy zwracać uwagę na takie objawy, jak: wybrzuszenia lub, wręcz przeciwnie, втяжение skóry; zmiana konturów aureole sutka, jego втяжение; pojawienie się strupki na skórze wokół sutków, łuszczenie; zmiana wielkości i kształtu jednej z piersi; wydzielina z sutka.
3
Połóż lewą dłoń na prawym подмышечную depresji. Następnie unieś prawą rękę i zacznij powoli opuszczać jej. Postaraj się wyczuć pachy węzły chłonne opuszkami palców lewej ręki. Powtórz to samo działanie z lewej strony.
4
Прощупайте okolicy, znajdujące się nad i pod obojczykami (tu mieszczą się nad-i подключичный węzły chłonne). W nich obserwuje się odpływ limfy, pochodzący z gruczołów sutkowych. Przy раковом chorobie złe komórki wraz z limfą dostają się do węzłów chłonnych, co powoduje ich wzrost.
5
Aby określić obecność wydzieliny, delikatnie ściskając między palcami aureole sutki.
6
Połóż się na plecach. Pod prawą łopatkę podłożyć niewielką poduszkę. Prawą rękę połóż za głową. Dłonią lewej ręki ощупайте prawym pierœ, nie chwytając ją palcami lub dłonią, a tylko i dosuń je do skóry klatki piersiowej. Przesuwaj się od sutka do góry i na zewnątrz, a następnie na zewnątrz i w dół. Zbadał zewnętrzną część, przejdź do wewnętrznej: w ten sam sposób, od brodawki w dół i w górę.
7
Prawą rękę odsunąć i znowu ощупайте gruczoł mlekowy mniej więcej w tym samym porządku. Następnie wyciągnij rękę wzdłuż tułowia, powtórz badanie. Przejdź do lewej piersi.
8
W wieku do 40 lat dwa razy w roku robić USG piersi. Po 40 lat każdego roku przechodzą mammografii. Ten sposób diagnozuje złośliwe, opierając się na kontrastowym obrazie żółciowych piersi.
9
Jeśli cierpisz na мастопатией, czyli u ciebie w klatce piersiowej jest łagodne nowotwory, przejść badania u маммолога co pół roku.
logo
Kategoria:
Choroby

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.