Jak rozpoznać astmę oskrzelową

Astma oskrzelowa to choroba dróg oddechowych, która nosi charakter przewlekły. Trafna diagnoza może tylko пульмонолог, ale podejrzewać chorobę można samodzielnie, zwracając uwagę na charakterystyczne objawy.

Jak rozpoznać astmę oskrzelową

Instrukcja

1
Astma oskrzelowa objawia się długotrwałym kaszel, napady duszności, które mogą trwać od kilku minut do kilku godzin. W niektórych przypadkach atak zaczyna się po kontakcie z określonym alergenem, np. z sierści zwierzęcia lub pyłki roślin.
2
Również pacjent czuje się stałe lub okresowe świszczący oddech w oskrzelach. Wraz z tym może pojawić się uczucie duszności płuc, które powstaje w wyniku obrzęku dróg oddechowych. Bez niezbędnej terapii choroba zacznie się rozwijać, a objawy stają się bardziej widoczne. Oczywiście, leczyć astmę oskrzelową całkowicie niemożliwe, ale całkiem realne złagodzić swój stan za pomocą specjalnych preparatów.
3
Przy astmie wszystkie nieprzyjemne objawy nasilają się przy suchej pogodzie. Gdy na dworze jest wilgotno, ilość ataków duszności może znacznie spadać.
4
Skontaktuj się z пульмонологу lub do terapeuty. Lekarz przepisze ci szereg analiz i ogólny przegląd. Również cię wyślą na spirometry i bronchoskopii, aby ujawnić wszystkie funkcjonalne zaburzenia oddychania. Tylko wtedy ci postawią diagnozę. Badania ujawniają astmę nie można, tak jak kaszel i dławienie mogą być objawami i innych oskrzelowo naruszeń.
5
Astma oskrzelowa pozostawia pewien ślad i w pracy serca. W celu wykrycia nieprawidłowości ci przeprowadzą EKG i badania radiologicznego. W razie potrzeby można będzie przypisany do korekty.
6
Weź wszystkie leki i korzystać ze specjalnych aerozoli, które kręcą atak duszności. Regularnie odwiedzaj lekarza podstawowej opieki zdrowotnej dla kontroli twojego stanu.
Porada
Jeśli palisz dużo lat, to trzeba zrezygnować z nałogiem. Nikotyna powoduje rozwój astmy nawet na tle leczenia. Spożywanie alkoholu nie jest zalecane.

logo
Article Categories:
Choroby

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *