Jak zdać badanie moczu na sterylność

Posiew moczu na sterylność jest przypisany jeśli podejrzewasz infekcję dróg moczowych. Analiza umożliwia identyfikację patogenu choroby, a później ocenić skuteczność prowadzonej terapii.

Jak zdać badanie moczu na sterylność

Instrukcja

1
Siew na sterylność może być wyznaczony po otrzymaniu złych wyników ogólnej analizy moczu. Na infekcję dróg moczowych może wskazywać bakteriurii i ropomocz (obecność bakterii i komórek w próbce). Ponadto, analiza odbywa się przy bólach lędźwiowych, учащенном i chorobliwej oddawaniu moczu, a także po leczeniu moczowego zakażenia.
2
Oddać tylko pierwszy poranny mocz. Ona bardziej концентрирована, więc wynik badania jest autentyczny. Gromadzenia analizy musi poprzedzać 4-godzinny odpoczynek. W tym czasie nie wolno jeść, pić i chodzić do toalety.
3
Poddaj opakowanie, którego będziesz używać do zbierania moczu. Lepiej, jeśli to będzie słoik z szeroką szyjką. Nie mniej wygodne i jednorazowe plastikowe pojemniki, które są dostępne w wolnej sprzedaży w większości aptek. Podczas korzystania z żadnych dodatkowych manipulacji nie jest wymagane.
4
Aby wynik analizy był precyzyjny, wymaga nie tylko sterylność opakowania, ale i czystość narządów płciowych. Jeśli w próbce dostały się bakterie gruczołów łojowych, dostaniesz nieprawdopodobne wyniki. To będzie podstawą do leczenia, które w twoim przypadku będzie zupełnie niepotrzebny. Aby tego uniknąć, opłukać ciepłą, bieżącą lub przegotowanej wody narządy płciowe, dokładnie opłukać fałdy skóry. Nie należy używać mydła, to również może mieć wpływ na wynik.
5
Zbierz środkową porcję moczu. Do tego pierwszą porcję moczu należy spuścić w toalecie, a następnie podstawić pojemnik i kontynuować oddawanie moczu. Najnowsza strumień musi być skierowana w toalecie.
6
Zamknij szczelnie pojemnik z moczem i w ciągu dwóch godzin dostarczyć do laboratorium. Próbki nie podlegają długotrwałego przechowywania, ponieważ może to zakłócić wynik.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.