Jak zbudować zadaszenie z poliwęglanu

Poliwęglan to nowoczesny materiał, często używany do budowy zadaszenia. Posiada szereg zalet: atrakcyjny wygląd, niewielka waga, możliwość wyboru koloru. Mimo, że wiele firm oferują przeprowadzić montaż zadaszenia z poliwęglanu za opłatą, tę pracę można wykonać samodzielnie.

Jak zbudować zadaszenie z poliwęglanu

Trzeba

  • – arkusz poliwęglanu;
  • – rury metalowe;
  • – listwy drewniane;
  • – farba;
  • – wkręty;
  • – łączniki do poliwęglanu;
  • – wiertarka;
  • – piła.

Instrukcja

1
Przed tym jak zrobić zadaszenie, wykonać pomiary i zaopatrz się w niezbędne składniki: sam poliwęglan, rury, listwy drewniane, elementy złączne.
2
Do mocowania daszka konieczne jest rama, której wielkość zależy dostępnej powierzchni. Forma zadaszenia zależy tylko od osobistych preferencji, tak jak poliwęglan jest wystarczająco elastyczny, aby przyjmować kształt półkola.
3
Weź 4 rury i kopany je w ziemię na głębokość 30-40 cm, tworząc kwadrat lub prostokąt. Między rurami powinna być odległość około 1-1.5 metrów, jeśli zadaszenie z poliwęglanu będzie większy, to ilość podpór wzrasta. Będą one podstawą stelaża do baldachimu. Jeśli chce się osiągnąć dużej niezawodności konstrukcji, зацементируйте podstawie rur.
4
Z drewna zrób rama, z wyglądu przypominający ramę okienną, którego boki wielkości będą równe odległości między rurami. Wewnątrz szkieletu powinno być kilka poprzecznych listew, położonych w odległości 50 cm od siebie. To właśnie do nich będzie wzmacniał poliwęglan. Praca drewno bejcą lub pomalować, aby rama dłużej zachował kształt.
5
Przy pomocy elementów z już istniejącymi otworami technicznymi załączyć szkielet drewniany do rozbiórki. Na rury zakątki mocowane przy pomocy wkrętów do metalu. Na drewnianej części można korzystać z żadnych wkręty.
6
Wyciąć brzeszczotem lub piłą tarczową kawałek poliwęglanu, którego wielkość musi być na 5-7 cm szerszy utworzonego ramy.
7
Połóż liść na stelaż i wywiercić w nim otwór do mocowania. Można je umieścić w odległości 50 cm od siebie. Wiercenie najlepiej wykonywać na wysokich obrotach wiertarki początkowo, w przeciwnym razie krawędzi otworu są zdeformowane.
8
Za pomocą śrub i specjalnych podkładek z szerokie kapelusze przymocuj arkusz do drewnianej ramy. Uniknąć wycieków w miejscach mocowania za pomocą uszczelek gumowych. Aby krawędzi zadaszenia wyglądały bardziej delikatnie, warto założyć na nich specjalne powłoka nawierzchniowa profile, które są sprzedawane w tych samych sklepach, co i poliwęglan.
logo
Kategoria:
Remont chaty

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.