Jak zbudować wiatę na działce

Wiata na działce jest niezbędny do ochrony mienia, osób lub samochodu od słońca i deszczu. Przybliżony czas jego budowy – 2 dni, jeśli wszystko zrobisz sam. Zadaszenie można budować z dala od innych zabudowań lub dołączyć do kapitału budynku – do daczy letniskowych, stodoły lub garażu.

Jak zbudować wiatę na działce

Trzeba

  • – drewniane słupy;
  • – deski, drewno;
  • – pokrycia dachowego;
  • – gwoździe dekarskie, wkręty

Instrukcja

1
Zaznaczyć na daczy miejsce pod budowę zadaszenia. Wysokość budowli nie mniej niż dwóch metrów, wymiary – w zależności od jego przeznaczenia. Po bokach od struktury można zrobić zapas w odległości 1,5-2 m. Dla instalacji wybierz twardą, poziomą powierzchnię. Jeśli na działce takiej powierzchni nie ma, zrób fundament betonowy. Przy tym wymiary fundamentu powinny być mniej podstawy zadaszenia, aby woda deszczowa, spływająca z dachu, mogła wsiąknąć w ziemię. Zamiast niego można ułożyć płyty na piaszczystej warstwy tak, aby zadaszenie znajdował się wyraźnie nad nimi. Płyty należy wyrównać.
2
Na obwodzie podstawy kopany słupki na głębokość nie mniej niż 80 cm Robiąc dziury i umieszczając w nich słupy, wsypać do nich gruz i ubić. Odległość między nimi musi być nie mniej niż 75 cm, a kąt do podłoża zadaszenia – 90 stopni. Do samodzielnej budowy są często używane drewniane słupy. Ich należy traktować środkami ochrony drewna i suszenie.
3
Podstawa zadaszenia umieścić na fundamencie lub udostępnionych płytach. Na słupy należy ustawić poprzeczne stropu i zabezpieczyć je. Jeśli konstrukcja ma duże rozmiary, zainstaluj jeszcze jedną lub kilka górnych stropów. Zwiększają one trwałość i niezawodność konstrukcji. Włóż je między czołowe okiennych. Dopasuj boczne słupki tak, aby stały pionowo. Gon sprawdź wszystkie kąty. Powinny one wynosić 90 stopni. Do regulacji przyszłości zadaszenia należy odkręcać belki na dachu i młotkiem wyrównywać słupy. Po ostatecznej regulacji stresuje miejsca połączenia boczne słupki z poprzeczkami stalowymi kątownikami.
4
Z desek zrób skrzynie i dach. Односкатную dach należy ustawiać pod kątem. Jeśli dach zadaszenia siodłowy, pokrycia dachowego powinno wystarczyć nie tylko na płaszczki dachu, ale i na sam szczyt, który będzie przykrywać płaszczki i chować styk. Dolne krawędzie powinny wystawać poza ogrodzenie, określony bocznymi filarami, nie mniej niż 50 mm, a także opaść poniżej krawędzi dolnej stropu nie mniej niż 75 mm. Aby wystająca część dachu zyskał dobrą wytrzymałość, stresuje ją bocznymi belkami, które przymocować do ramy zadaszenia.
5
Pokrycia dachowego na dachu zamontowany ocynkowanych ściennymi gwoździami w odległości co najmniej 300 mm Po bokach i na dole odległość ta powinna być nie mniejsza niż 100 mm. Na dwuspadowym dachu po założeniu pokrycia dachowego na obu połaciach na szczyt umieść czubek tak, aby krawędzie schodzili na oba zbocza. Wyrównać i zabezpieczyć końcówki. Na rogach pokrycia dachowego wyciągnij tak, aby powstał trójkąt. Następnie zawiń go do środka każdej strony i zabezpieczyć.
6
W razie potrzeby zainstaluj ozdobne listwy, gardzieli i narożny wykończenie. Także przygotuj daszek z małym spadkiem i rynny do odprowadzania wody deszczowej.
Porada
Po zakończeniu budowy, drewniane zadaszenia taktuje ochronnym składem drewna. Później ten traktowanie powtarzać co roku.

logo
Kategoria:
Projekt chaty

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.