Jak zbudować osobiste narzędzie gospodarstwo

Jeśli mieszkasz w domu prywatnym, na pewno przyda się pomieszczenia gospodarcze, aby utrzymać sprzęt ogrodniczy lub bydło. Technologia tworzenia takich budynków jest mniej więcej taka sama i można w pełni zbudować osobiste narzędzie gospodarstwo, wiedząc odpowiednią kolejność działań.

Jak zbudować osobiste narzędzie gospodarstwo

Trzeba

 • — piasek i cement;
 • — cegła lub coquina;
 • — brus 40?80 mm;
 • — brus 20?20 mm;
 • — drewniany domek;
 • — deski;
 • — slate 7 lub 8 fala;
 • — pion lub poziom;
 • — совковая i штыковая łopata;
 • — wiadro, kielnia;
 • — drzwi z pudełkiem;
 • — okno z pudełkiem;
 • — gwoździe 120 mm i lina.

Instrukcja

1
Wyczyść miejsce pod przyszłą budowę. Zaznacz zewnętrzne strony ściany na ziemi. Aby ustawić dokładny kąt, skorzystaj z zasadą prostokąta i pitagorasa klucz Pitagorasa. Najpierw zaznacz na jednej stronie prostokąta od kąta 30 cm, na drugi 40 cm i zmierzyć odległość między punktami bezpośrednio. Jeśli udało ci się 50 cm, to znaczy, że kąt wewnętrzny wynosi 90?.
2
Wbij w ziemię kołki prostopadle do wierzchołków prostokąta, odchodząc na 30 cm w bok. Napiąć się między nimi nić, aby zobaczyć granice przyszłej fundacji. Weź linę i wsunąć po przekątnej od rogu do rogu. Teraz zobacz, czym różni się co do wielkości przekątnej drugiej pary kątów. Przekątnej zbiegły się w czasie – to znaczy, że ty zaznaczyłeś poprawnie.
3
Wykopać na obwodzie wykopu, na głębokości co najmniej 30-50 cm (w zależności od rodzaju gruntu). Szerokość wykopów dla wapienia powinna być nie mniejsza niż 40 cm, a dla cegły nie mniej niż 20 – 25 cm, czyli jeden bagnet łopaty.
4
Ustawić szalunek. Należy uważać, aby górna część deskowania był ściśle poziomym.
5
Wlać do wykopu wody i wsypać dużych kamieni dokładnie do połowy.
6
Wymieszać cementowo-piaszczystą mieszanka w stosunku 1:6 do płynnej konsystencji. Wlać ją do wykopu, tak aby na 2-5 cm zamknęła kamienie. Wsypać фундаментную pit kamieniami do góry i zalać roztworem, porównując góra полутером. Daj fundamentu do wyschnięcia. Należy pamiętać, że dla pomieszczeń mieszkalnych fundament musi wyschnąć 3 miesiące, a dla części wewnętrznej – tylko 14-40 dni.
7
Podnieś ściany. Jeśli potrzebujesz murowany stodoła, wykonaj mur, z zachowaniem pionowy poziom i miejsca na otwory. W celu utrzymania zwierząt, nadaje się drewniany, obora, w takim przypadku należy zainstalować na fundament gotowy zrąb. Ponadto, rama jest idealna do kąpieli czy sauny. Trzymać narzędzia lub materiały budowlane można w normalnym podłogę stodole, po prostu umieścić montażowe słupki i poprzeczki między nimi ubić deski lub kulbiniec.
8
Wykonaj montaż pokryć dachowych. Użyj belki jako stropów i kontrolnych lag, a paka — jako dodatkowego podłoża pod łupek. Łupek mocować gwoździami do okratowania.
9
Ustaw drzwi i okna.
10
Оштукатурьте murowany lokal wewnątrz i na zewnątrz. Aby to zrobić, należy użyć zaprawy cementowo-piaszczystą mieszanka w stosunku 1:4. Drewniany budynek nakrywa ochronnym składem lub окрасьте.
11
Wykonaj posadzkę i wyrównaj sufit.
12
Izolacyjne dachowe strop gliny, miesza się z trawą lub słomą.
logo
Article Categories:
Projekt chaty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *