Jak wykorzystać przestrzeń pod schodami

Często w domach jednorodzinnych i prywatnych domach są schody prowadzące w мансардную pokoju (pod strychem) lub na drugie piętro. W związku z bogatym wystrojem, pod każdym z schodów tworzy się przestrzeń o różnych kształtach i wielkości. Aby te miejsca nie były puste, można spróbować zorganizować.

Jak wykorzystać przestrzeń pod schodami

Instrukcja

1
Umieść pod schodami zabudowana szafa. Na przykład piękna i pojemna szafa z drzwiami przesuwnymi. W nim można przechowywać wiele rzeczy, a także dodać świeżą nutkę w aranżacji wnętrz. Jeśli szafa z jakiegoś powodu ci nie pasuje, pod drabinkę można zamontować półki lub wysuwanej szuflady.
2
Zajmij przestrzeń pod schodami w szafie. W tym małym pokoiku można umieścić dziecięce, sanki, rower, sprzęt wędkarski. A także przechowywać tam składane meble ogrodowe i domki letniskowe lub zimową odzież wierzchnią. Instalujcie szafka różnego rodzaju półki i wtedy zamieni się w spiżarni, w której będzie można ukryć przedmiotu na zimę. Wystrój garderoby tak, aby nadawał się do dekoracji ścian lub импонировал projektowania schodów. Idealnie, jeśli drzwi prowadzące w to pomieszczenie nie będzie widoczna.
3
Użyj wolną przestrzeń pod schodami do stworzenia jeszcze jednego pokoju. Możesz umieścić tam nawet sofa lub łóżko podwójne, jeśli będzie wystarczająco dużo miejsca. Dobrym rozwiązaniem będzie łóżko-szafa. W przypadku braku potrzeby można ją łatwo i szybko przesunąć na ścianę.
4
Umieścić pod schodami pralnię lub garderobę. Również całkiem dobrze się tam pomieścić lodówka, zamrażarka, zmywarka, mały aneks kuchenny lub nawet dodatkowe wc z umywalką.
5
Umieść w tym miejscu placu zabaw dziecka lub łóżko. Na ścianie powiesić nocne i zabawne obrazy lub plakaty. A dokoła łóżka ułożyć miękki dywanik.
6
Jeśli chcesz wykorzystać przestrzeń pod schodami oryginalne – umieść tam akwarium, winiarnia, miejsce na ognisko lub zorganizować szklarni. Można również wyposażyć w barze, a w ścianach zrobić wgłębienia na kieliszki do wina i napojów. Taki domowy mini-bar z pewnością zachwyci ciebie i twoich znajomych.
logo
Kategoria:
Projekt chaty

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.