Jak zapobiec zapalenie oskrzeli

Zakaźne zapalenie górnych dróg oddechowych często rozprzestrzenia się na oskrzela i powoduje ostre zapalenie oskrzeli. Choroba ta może trwać tygodniami, a w przypadku braku odpowiedniego leczenia staje się przewlekłe. Uporczywy kaszel i zmiany zachodzące w oskrzelach nie nieszkodliwe, dlatego lepiej zadbać o profilaktykę zapalenia oskrzeli, niż zajmować się długotrwałym leczeniem.

Jak zapobiec zapalenie oskrzeli

Trzeba

  • – witaminy;
  • – оксалиновая maść;
  • – interferon w kroplach.

Instrukcja

1
Najlepszą profilaktyką zapalenia oskrzeli jest zwiększenie potencjału energetycznego organizmu. Dlatego zanim nadejdzie zima, regularnie закаляйтесь wodą, na przykład, za pomocą pływania lub kontrastu oblewania, bierz słoneczne i przestronne, łazienki, codziennie wykonuj ćwiczenia fizyczne. Łącznie, poprzez poprawę krążenia krwi, środki te wprawiają w ruch układ limfatyczny – główny strażnik zdrowia.
2
W celu zapobiegania zapalenia oskrzeli i innych chorób układu oddechowego użyj pełnego oddechu, tj. oddychać nie powierzchownie, a całej klatce piersiowej, aby się rozrastała, począwszy od przysłony, przeszedł do piersiowy i kończyła się w zakresie ключиц. Wdech i wydech rób na raz, dwa, trzy. Jednak taką technikę oddychania nie należy stosować w silnie zanieczyszczonych lub задымленных miejscach. W tym przypadku lepiej oddychać płytko i w miarę możliwości użyj респираторную maskę. Chroni przed wnikaniem szkodliwych i drażniących błonę materii i pomaga zapobiegać zapalenie oskrzeli.
3
Będąc na miejscu pracy, np. w biurze, nie zapominaj także o profilaktyce zapalenia oskrzeli. Regularnie wietrzyć gabinet. Обеззараживайте powietrze za pomocą olejków eterycznych z eukaliptusa, sosny, rozmarynu). W okresie letnim należy unikać ekspozycji na bezpośrednie działanie strumienia zimnego powietrza z klimatyzatora. On jest nie mniej częstą przyczyną zapalenia dróg oddechowych.
4
Z początkiem zimnej pogody nie кутайтесь mocno w ciepłe ubrania i nie twórz swojego ciała cieplarnianych warunków, w których będzie on narażony na różne wirusy i infekcje. Jednak nie wolno dopuścić do wychłodzenia. To znacznie zmniejsza zdolność organizmu oprzeć się chorobotwórczych bakterii.
5
Aby zapobiec zapalenie oskrzeli należy unikać długotrwałego przebywania w miejscach o zanieczyszczonym powietrzem, w tym dym tytoniowy. A w okresach epidemii chorób układu oddechowego w miarę możliwości zrezygnuj z odwiedzania miejsc z dużym skupiskiem ludzi, albo wstępnie chroń siebie, przynajmniej, оксалиновой maść lub krople interferonu. Są one znacznie zmniejszają ryzyko zakażenia.
6
Jeśli zakażenia uniknąć się nie udało, to przy pierwszych oznakach przeziębienia – gorączka lub ból gardła, nie czekaj rozprzestrzeniania się procesu zapalnego na oskrzela i płuca, a raz przystąpić do leczenia. Nie przenosić chorobę na nogach. To nieuchronnie skomplikuje jej przez zapalenie oskrzeli. Nie mniej niż 2-3 dni należy przestrzegać leżenie w łóżku i spędzić aktywne leczenie ciepłem, obfite napojem, witaminy, szczególnie c, a, w razie potrzeby, antybiotykami lub сульфаниламидными lekami (wyłącznie na receptę).
logo
Kategoria:
Choroby

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.