Jak zamontować kołek do płyt kartonowo-gipsowych

Płyta gipsowo-kartonowa ściana różni się od zwykłej, i do zamocowania na nim półek lub szafek, konieczne jest stosowanie specjalnych kotew. Bardzo wiele zależy od tego, jaki jest ciężar закрепляемого elementu, nieprawidłowe rozliczenie może doprowadzić do tego, że szafka spadnie, wyrywając kawałek ściany гипсокартонной.

Jak zamontować kołek do płyt kartonowo-gipsowych

Trzeba

  • – śruba sześciokątna;
  • – kołek-śruba sześciokątna;
  • – kołek-motyl;
  • – kołek sprężynowy;
  • – wkrętak;
  • – wkrętarka;
  • – wiertarka.

Instrukcja

1
Aby zabezpieczyć lekkie ramki lub półce ze sklejki wkręcić zwykły śruba sześciokątna z pomocą śrubokręta.
2
Jeśli trzeba powiesić na płyty gipsowo-kartonowej nie jest bardzo ciężki przedmiot, przygotuj kołków rozporowych, śrub. Skorzystaj zwykłym шуруповертом lub śrubokrętem i wkręcić ten śruba sześciokątna w wyznaczonej miejscu, zazwyczaj jest łatwo wkręca się w arkusze dowolnej grubości. Jednak, jeśli grubość płyty 15 mm, wstępnie wywiercić otwór. Różna długość kołków rozporowych, śrub, przedstawione w sklepach pozwala dobrać taki rozmiar, aby nie występował z odwrotnej strony arkusza.
3
Aby uzyskać bardziej niezawodne mocowanie w гипсокартонной ścianie, kup w sklepie kołek-motyla. Z odwrotnej strony arkusza on podczas dokręcania wyjdzie na jaw i tworzy nacisk. Najpierw wywiercić otwór w ścianie o tej samej średnicy, jak kołek.
4
Włóż motyla, ale nie do końca, zostawić kilka milimetrów, aby móc trzymać kołek пассатижами lub szczypcami. Stopniowo dokręcaj śrubę (jeśli używaj шуруповертом, włącz małe obroty).
5
Poczekaj do momentu, gdy „motyl” zacznie ujawniać skrzydła, i wcisnąć kołek do końca w otwór, usuwając szczypce (obracane on już nie będzie). Dalej delikatnie dokręcaj śrubę, a gdy już całkiem przestanie się przesuwać, zrób jeszcze kilka obrotów.
6
Aby powiesić ciężki żyrandol na gipsu sufitu, użyj składany sprężynowy kołek. Wywiercić otwór w гипсокартонной konstrukcji (zewnętrzna określony w instrukcji montażu), przytrzymaj ręką składane skrzydła kołki rozporowe i wsuń go do środka otworu.
7
Gdy skrzydła dotrą do pustki z tyłu, dzięki пружинному mechanizm oni wyjdą na jaw i wiarygodne uwzględnienie elementów złącznych. Wkręcić śrubę do odpowiedniego położenia za pomocą śrubokręta lub śrubokręta.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.