Jak wiercić granit

Granit jest jednym z najbardziej trudnych materiałów, jest bardzo twarda, a jednocześnie kruchy. Aby go wywiercić, trzeba wyraźnie przestrzegać pewnych zasad, w przeciwnym razie może pękać.

Jak wiercić granit

Trzeba

  • – wiertarka elektryczna z możliwością pracy na małych obrotach;
  • – diamentowa korona odpowiedniej średnicy, wiertło z победитовым platyną lub rurka z miedzi;
  • – надфиль półokrągły;
  • – plastelina;
  • – korund, wygra lub diamentowy pył;
  • – woda lodowa.

Instrukcja

1
Zaznacz granitowy kamień na trwałe i stabilne podłoże. Żadna część kamienia nie musi wyginania się lub znajduje się na nierównej powierzchni.
2
Weź wiertło do metalu i процарапайте granitowy blok w centrum przyszłego otworu. Jest to konieczne do tego, aby wiertło nie скользило po gładkiej powierzchni kamienia.
3
Zamocować do elektrycznego сверлильную korony wymaganej średnicy. Wybierz korony pokrywane diamentem, albo wywiercić granit nie uda.
4
Włącz wiertarkę i na małych obrotach zacząć wiercić. Nie należy używać perforowany tryb wiercenia, granitowy kamień przy tym pęknie.
5
W punkcie wiercenia w trakcie całego procesu trzeba podawać zimną wodę. Na przykład, należy użyć plastikowej butelki, w pokrywie której pięścią mały otwór. Jeśli masz butelka ze specjalną przystawką do sportowców, to użyj jej jako systemu zasilania chłodzenia na wiertło. Lepiej, jeśli dopływ wody będzie odpowiedzialny asystent.
6
W przypadku, jeśli nie masz diament korony, spróbuj wywiercić гранить w ten sposób: wokół przyszłości otwory zrób pierścień z plasteliny. Wysokość obręczy pierścienie powinny być nie mniej niż 3-5 mm.
7
Wlać do środka pierścienia wodę i wsypać korund, побелит lub diamentową kurz.
8
Zamocować w wiertarka rury z metali kolorowych (miedzi lub mosiądzu) i zacząć pracę. Także wiercić granitowy blok na wolnych obrotach, nie włączając tryb perforacji. Podczas całego procesu należy schłodzenia rurę z zimną wodą, w tym celu należy zapewnić ciągłą dostawę wody w obszar pracy wiertła.
9
Jeśli nie masz pod ręką diamentowej korony lub rury z miedzi lub mosiądzu, wiercić granit zwykłym победитовым wiertłem. Rozpocznij wiercenie na dużych obrotach, ciągle dając w obszar pracy zimnej wody.
10
Jak tylko proces wiercenia przestaje być skuteczne, weź półokrągły надфиль i wyostrzyć wiertło. Ostrzenie wiertła należy wykonywać ostrożnie, aby zapobiec nagrzewaniu cięcia zębów, inaczej staną się miękkie i będą tępi się jeszcze szybciej. Należy pamiętać, że w wypadku wiercenia w granicie wiertłem z победитовым platyną trzeba wykonać ostrzenie wiertła co 20-40 sekund.
logo
Article Categories:
Materiały budowlane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *