Jak zalogować się do komputera bez hasła administratora

Czasami może pojawić się nagła potrzeba zalogować się przy użyciu konta administratora, a dostępu do hasła nie ma. Może on po prostu zapomniane lub utracone. Często, gdy ustawia hasło na komputer w domu, on nie jest nagrywany, i wskazówka nie jest zainstalowany. Przyczyn naprawdę może być wiele, ale ważniejsze jest znaleźć sposób na rozwiązanie problemu.

Jak zalogować się do komputera bez hasła administratora

Trzeba

  • – program Kon-Boot CD ISO;
  • – program Alcohol 120%;
  • – czysty dysk.

Instrukcja

1
Potrzebujesz program Kon-Boot CD-ISO. Znajdź ten plik w internecie. Należy nagrać go na płytę, do czego potrzebny program do pracy z wirtualnymi obrazami dysków. Pobierz z internetu program Alcohol 120%. Zainstaluj go na komputerze. Po zainstalowaniu uruchom go ponownie.
2
Uruchom Program Alcohol 120%. Po pierwszym uruchomieniu program skanuje system. Włóż czystą płytę do napędu optycznego komputera. Dalej w menu programu wybierz „Cd-dvd z obrazu”, następnie wprowadź ścieżkę do folderu, w którym znajduje się pobrany wcześniej plik Kon-Boot CD-ISO. Wybierz go, przejdź dalej.
3
W następnym oknie zaznacz pole wyboru obok pozycji „Rec”. Kliknij na strzałkę obok polecenia „Prędkość zapisu”, po czym wybierz minimalną prędkość zapisu. Kliknij „Start”. Czekaj zakończeniu procedury zapisu pliku na dysku. Po wyjmij dysk z napędu komputera.
4
Zaloguj się do systemu BIOS. Do tego po włączeniu komputera naciśnij przycisk Del. Czasami może być i inny klawisz. Więcej informacji na ten temat można dowiedzieć się z instrukcji do płyty głównej. W BIOS, znajdź sekcję BOOT, wybierz opcję 1st Boot Device, naciśnij przycisk Enter. Dalej wybierz swój napęd optyczny, po czym wyjdź z BIOS-u, nie zapomnij, aby zapisać ustawienia.
5
Teraz włóż nagraną płytę do napędu optycznego komputera, który należy przejść. Po tym uruchom ponownie KOMPUTER. Teraz czekać, aż na ekranie monitora pojawi się napis ” Cryptos. Następnie naciśnij przycisk Enter. Dalej ci nic nie trzeba naciskać. Tylko czekać, aż na ekranie monitora pojawi się okno logowania. W wierszu hasła nic nie wpisuj, naciśnij przycisk OK. W ciągu kilku sekund można znaleźć się w systemie. Po zakończeniu wszystkich operacji dla opcji 1st Boot Device w BIOS dysk twardy.
logo
Kategoria:
Oprogramowanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.