Jak zwiększyć częstotliwość procesora komputera

Praktycznie każdy procesor ma potencjał do podkręcania. Konkretna częstotliwość, na której można podkręcić procesor, zależy od modelu. Jest to jeden z najprostszych sposobów, aby zwiększyć ogólną wydajność komputera, bez uciekania się do modernizacji części.

Jak zwiększyć częstotliwość procesora komputera

Trzeba

  • – program AMD OverDrive;
  • – program ClockGen.

Instrukcja

1
Jeśli masz procesor firmy AMD, najlepiej do jego przyspieszenia skorzystać z programem AMD OverDrive. Jeśli tego programu nie ma na płycie ze sterownikami, można go pobrać z oficjalnej strony. Zainstaluj aplikację na swój komputer. Po tym uruchom ponownie komputer.
2
Uruchom program AMD OverDrive. Po uruchomieniu pojawi się okno z wprowadzeniem informacji. Naciśnij OK. Zostaniesz przeniesiony do głównego menu programu, w którym można wybrać kilka różnych sposobów na zwiększenie prędkości procesora. Ale najlepszy z nich – skorzystać z opcji automatycznego podkręcania. Program automatycznie przetestuje twój procesor i wybierze maksymalną częstotliwość, na podstawie jego możliwości i zainstalowanego chłodzenia.
3
Do automatycznego podkręcania w menu programu kliknij na Auto Clock. W lewym dolnym rogu pojawi się lista rdzeni procesora. Domyślnie wszystkie są oznaczone flagą – to znaczy, że będą rozproszone wszystkie rdzenie. Strzelać z opcji nie jest zalecane, po prostu naciśnij przycisk Start. Rozpocznie się procedura testowania procesora. Po jej zakończeniu kliknij przycisk Apply settings. Po tej zmiany wejdą w życie, a twój procesor będzie działać na nowej, wyższej częstotliwości.
4
Posiadacze procesorów Intel mogą korzystać z программкой ClockGen. Pobrać go z internetu. Program nie wymaga instalacji. Uruchom program ClockGen, dalej w menu kliknij na PLL Setup. Kliknij na strzałkę w prawym górnym rogu i wybierz typ chipsetu płyty głównej.
5
Następnie wybierz sekcję Clocks. W odkrytej oknie pojawi się suwak, przy którym będzie napis FSB. Przesuń ten suwak trochę w prawo, zwiększając tym samym częstotliwość procesora. Zapisz ustawienia. Jeśli komputer działa normalnie, można zwiększyć częstotliwość procesora jeszcze trochę.
logo
Kategoria:
Oprogramowanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.