Jak nagrać film z komputera na dvd

Napędy DVD, instalowane są w nowoczesne komputery i laptopy, obdarzony funkcją nagrywania plików na płyty. Do realizacji tego procesu można użyć narzędzia systemów operacyjnych Windows lub specjalistyczne programy.

Jak nagrać film z komputera na dvd

Trzeba

  • – Nero Burning Rom.

Instrukcja

1
Aby zapewnić dobrą jakość zapisanych danych, należy użyć programu Nero Burning Rom. Pobierz wersję demo tego programu, jeśli nie planujesz stale z nią pracować. Zainstaluj program, wyłączając dodatkowe opcje.
2
Ponownie uruchom komputer. Uruchom skrót do pliku nero.exe znajduje się na pulpicie. Istnieją dwa główne algorytmu zapisu plików wideo. Jeśli planujesz uruchomić filmy za pomocą odtwarzaczy DVD i podobnych urządzeń, to w menu szybkiego uruchamiania wybierz opcję DVD-Video.
3
Zaznacz pole wyboru obok pozycji „Rec”. Kliknij przycisk „Nowy”. W lewym menu, przejdź do folderu AUDIO_TS. Skopiuj do niego żądaną dźwiękowych plików wideo, jeśli w ogóle. Same filmy wideo, skopiuj do folderu VIDEO_TS. Do wyszukiwania odpowiednich plików użyj prawą część ekranu programu Nero. Pamiętaj o tym, że w tym przypadku można użyć tylko w formacie VOB.
4
Naciśnij przycisk „record” i skonfiguruj ustawienia nagrywania płyty. Ustaw żądaną prędkość, wybierz liczbę kopii. Kliknij przycisk „Nagraj”. Sprawdź nagrane pliki po zakończeniu działania programu.
5
Jeśli potrzebujesz nagrać pliki do innego formatu plików na dysk, wybierz dysk DVD z danymi w menu szybkiego uruchamiania. Kliknij przycisk „Nowy” i przenieś żądane pliki wideo w lewe okno programu.
6
W tym przypadku, można usunąć zaznaczenie z pozycji „Финализировать dysk”. Pozwoli to w przyszłości dodawać pliki na ten nośnik. Do odtwarzania plików przy użyciu odtwarzacza DVD lepiej zakończyć sesję. Jest to szczególnie ważne podczas pracy ze stosunkowo starszymi urządzeniami.
7
Kliknij przycisk „Nagraj” po sporządzeniu listy plików. Sprawdź jakość zapisanych danych, otwarcie kilku plików wideo.
logo
Kategoria:
Oprogramowanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.