Jak nagrać film na komputer

Jednym z najbardziej popularnych atrakcji na komputerze jest oglądanie filmów. Fabularne lub dokumentalne można kupić w każdym sklepie z dysków — najczęściej produkowane są one na zwykłych nośnikach DVD, ale można również spotkać i dwustronne płyty z filmami.

Jak nagrać film na komputer

Instrukcja

1
Włóż płytę z filmem do napędu komputera. Delikatnie zdejmij dysk z łącznika w opakowaniu dysku, aby nie uszkodzić wewnętrzną stronę. Ustaw pokrętło w rowki napędu i upewnij się, że leży płasko. Zamknij napędu jezdnego, klikając na przycisk Eject.
2
Poczekaj, aż uruchomi się automatyczne pobieranie zawartości dysku optycznego. Jeśli używasz systemu Windows 7, na ekranie pojawi się okno z prośbą o wybranie działania — wybierz opcję „Otwórz folder, aby wyświetlić pliki”, klikając na niego wskaźnikiem myszy. Jeśli automatycznie dysk nie uruchomi się automatycznie, musisz samodzielnie kliknąć dwa razy lewym klawiszem myszy na ikonie „Mój komputer”. Następnie wybierz nazwę dysku, który jest podłączony do komputera.
3
W przypadku automatycznego uruchamiania lampy dysku otwiera się okno „Mojego komputera”, w którym będzie wyświetlana zawartość dysku. Jeśli kopiujesz film, pliki którego organizowane są w DVD-projekt, zobaczysz dwa foldery — Video TS i Audio TS. W przeciwnym razie pojawią się na liście zwykłe pliki wideo.
4
Zaznacz pliki i foldery za pomocą wskaźnika myszy. Kliknij na nim prawym przyciskiem myszy, aby wywołać wewnętrzne menu i wybierz w nim opcję „Kopiuj”. Następnie znajdź na dysku komputera folder, w którym chcesz umieścić wybrane pliki. Ponownie otwórz menu i wybierz opcję „Wklej”.
5
Po zakończeniu kopiowania zawartości płyty na dysk spróbuj uruchomić film bezpośrednio z folderu na swoim komputerze. Jeśli to DVD-projekt, przejdź do folderu Video TS i znajdź plik VIDEO_TS.IFO — to właśnie on jest głównym. Jeśli skopiowany film się nie uruchamia, może w twoim systemie operacyjnym brakuje specjalnego programu — określonego wideo-kodek.
logo
Kategoria:
Oprogramowanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.