Jak załatwić zwolnienie lekarskie

Wszyscy ludzie czasem chorują. A jeśli idziesz do pracy, na czas choroby trzeba wydać zaświadczenie lekarskie. Także wynagrodzenie chorobowe w częściach i po odejściu na urlop macierzyński. A do tego, aby ci go płacić w całości, musi on być odpowiednio urządzony. W szpitalach przy składaniu zwolnieniu lekarskim często popełniają błędy. Zgodnie z nowymi przepisami pracodawca, który wziął zwolnienie lekarskie od pracownika, jest zobowiązany do oddania go w funduszu ubezpieczeń społecznych. Prawidłowo napisana litera, cyfra lub nawet nie проставленные cudzysłów – i fundusz ubezpieczeń społecznych odmawia zapłaty dokument. Pracodawca też tego robić nie chce. Powstaje błędne koło. Jesteś, jak nie są winni, ale za ofiarom w twarz. Aby uniknąć takich sytuacji, trzeba dokładnie wiedzieć, jak złożyć zwolnienie lekarskie.

Jak załatwić zwolnienie lekarskie

Instrukcja

1
Wyraźnie nazywaj swoje nazwisko, imię i imię odojcowskie.
2
Niech dokładną nazwę organizacji, w której pracujesz.
3
Poprawnie nazwij swój wiek (pełne lata).
4
Przy chorobie słowo „choroba” powinno być podkreślone, a na wykresie zaznaczono, czytelne litery, swoją chorobę. W przypadku obrażeń ciała, wpisuje się specjalny kod.
5
Sprawdź, na prawej stronie arkusza powinny stać dwa stempla. Górny stempel – nazwa instytucji wydającej dokument, dolny pieczęć – pieczęć instytucji.
6
Pamiętaj, wynagrodzenie chorobowe stosowany na okres trzech dni. W celu przedłużenia trzeba przychodzić na wizytę do doktora. W przeciwnym razie, wynagrodzenie chorobowe nie będzie zamknięty, co oznacza, że nie zostanie zapłacona i nieodebrane dni robocze nie mogą być przepustką bez powodu, i mogą być приравненными do прогулам.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.