Jak załatać dziury na WAZ

Przy zakupie używanej maszyny szczególną uwagę należy zwrócić nauki podłogi, drzwi i порожков. Bo jeśli tam występują znaczne połacie rdzy, to w przyszłości trzeba będzie się pomęczyć. Jeśli kupiłeś starą maszynę, to pierwszą rzeczą, napraw wszystkie dziury.

Jak załatać dziury na WAZ

Trzeba

  • potrzebna spawarka – półautomat do 150A, butla z dwutlenkiem węgla, maskę spawacza i strój ochronny, zaciski, bułgarski, zaciski, drut miedziany, uszczelniacz, szpachlówka, farby, ścierne, suszarka do włosów, włókno szklane, benzyna lakowa, metalowa szczotka.

Instrukcja

1
Po zamocowaniu ненагруженных elementów obudowy, otwory w dolnej części drzwi i krawędzi przedniej szyby najpierw dokładnie oczyścić drucianą szczotką wszystkie uszkodzone miejsca. Jeśli tam wcześniej był używany szpachlówka, to delikatnie usuń ją nożem. Wszystko dokładnie зашкурьте. Następnie pokroić w kawałki włókna szklanego. Powierzchnię odtłuścić white-спиритом, wymieszać żywicę. Saturate z włókna szklanego i nałóż na powierzchnię w dwóch warstwach. Wysuszyć suszarką do włosów i pozostawić do całkowitego wyschnięcia na 24 godziny. Następnie starannie oczyścić drobnym papierem ściernym.
2
Dalej smażyć fiberglass nad ogniem. Lepiej skorzystać z gazowym piecem. Tak odinstalowaniu pełna parafina. Wytnij wzór tkaniny z włókien szklanych. Stosuje się ją w dwóch warstwach. Najpierw stosuje się kawałek mniejsze, a na górze – jest nieco większy. To samo i z drugiej strony.
3
Dokładnie зашпатлюйте miejsca naprawy, a następnie zagruntować. Użyj szwem uszczelniacz. Następnie nałóż podkład z puszki, a na wierzchu nałożyć farbę. Podczas wykonywania tych prac w zimnych porach roku, podgrzać, zasobniki, suszarka do włosów.
4
Jeśli są małe dziurki w dnie, należy je całkowicie opróżnić i dokładnie rozważyć. Możliwe, naprawy będzie znacznie większy obszar. Weź болгарку i wyciąć całą pleśń i rdza. Następnie na to miejsce наварите spawalniczych urządzenia – полуавтоматом kawałek nowej blachy.
5
Drobne dziury w skrzydle należy natychmiast замазывать. Do tego dobrze ich расковыряйте, зашкурьте i taktuje przetwornicą rdzy.
6
Niewielką nieszczelność na dole przedniej szyby można zajść, nie zmieniając uszczelka. Do tego обмажьте styk między gumką a karoserią silikonową. W miejscu подтека lekko podważyć uszczelkę i wycisnąć tam klej. Wszystko nadmiar kleju natychmiast usunąć szmatką.
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.