Jak zalać podłogi w domu prywatnym

Aby samodzielnie wlać beton w domu prywatnym lub w kraju, nie trzeba mieć żadnych specjalnych umiejętności budowy. Najważniejsze to przygotować niezbędne materiały eksploatacyjne, a także obliczyć ich ilość. Wtedy proces wypełnienia będzie najbardziej skuteczny i prosty. Pamiętaj, że trwała i gładka posadzka betonowa jest idealnym podłożem do układania płytek ceramicznych i innych wykładzin podłogowych.

Jak zalać podłogi w domu prywatnym

Trzeba

  • – manipulacje;
  • – papy;
  • – folia pe;
  • – keramzyt;
  • – płyty styropianu;
  • – zbrojona siatka;
  • – ograniczające reiki;
  • – budowlany poziom.

Instrukcja

1
Najpierw przygotuj podłoże przyszłej posadzki betonowej. W tym celu należy zdjąć wierzchnią warstwę gleby na odpowiednią głębokość. Postaraj się, aby powierzchnia jest w miarę równa. Dalej – затрамбуйте jej nierównej lub gruzem za pomocą вибротрамбовку. Jeśli nie ma takiego narzędzia, a powierzchnia podłogi jest mały, to można zrobić to ręcznie.
2
Kolejnym etapem wypełnienia podłogi jest urządzenie hydro – i termoizolacji. Najlepiej do tego celu nadaje się papy. Jeśli chcesz trochę zaoszczędzić na izolacji, będąc pewnym, że wody podziemne nie dostaną się do twojej płci, to można po prostu położyć kilka warstw zwykłej folii. Tu wszystko zależy od twoich osobistych preferencji i możliwości finansowych.
3
Po urządzenia hydroizolacji przystąpić do układania używany na podstawie materiału izolacyjnego. To może być lub keramzyt, lub płyty styropianu. Choć materiał ten jest już nieaktualny, ale jako izolacji można wykorzystać i стекловату. Przy ociepleniu posadzki betonowej nie należy prawidłowo obliczyć ilość materiałów eksploatacyjnych, w przeciwnym razie taka naprawa będzie kosztować ciebie „dużo pieniędzy”.
4
Dalej przejdź bezpośrednio do najniższej wylewania podłogi betonem. Układać na przygotowanej powierzchni zacznij z dalekiego kąta pokoju, posuwając się stopniowo w kierunku drzwi. Aby to zrobić, użyj ograniczające reiki, wstępnie wystawione na poziomie. Na tym etapie bardzo ważne jest, aby końcowy warstwa została wzmocniona metalową ramą. Również jako zbrojenia użyć zwykłej siatki-рабицу. Górna warstwa staje się w ten sposób bardziej удароустойчивым.
5
No i wreszcie ostatni etap. Zrób delikatnie jastrychu należy wyrównać warstwą czystego cementu, rozcieńczonego z wodą do konsystencji płynnej papki. Można również do tego celu zakupić w specjalistycznym sklepie listwę mieszanka.
Porada
Wypełnienie podłóg w domu odbywa się dopiero po tym, jak wykonane są ściany i dach.

logo
Kategoria:
Remont chaty

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.